Acil Kredi veya Para Nereden Bulurum?

Acil Kredi veya Para Nereden Bulurum?
4 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 724 kez okundu.

Hepimiz bazen zor zamanlar geçiriyoruz ve acil nakit para lazım oluyor. Böyle dönemlerde ilk aklımıza gelen şey bankadan kredi çekmek oluyor. Fakat eğer kredi notunuz düşükse, kara listedeyseniz veya siciliniz bozuksa bu imkandan mahrum kalabiliyorsunuz. İşte böyle dönemlerde kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diye arayışa giriyoruz. Bugün bu konuyu detaylıca inceleyeceğiz.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Nakit ihtiyacı ile birlikte bankaların kapısını çaldınız ve sonuç olarak bankalar kredi vermiyor nereden para bulabilirim noktasına geldiyseniz farklı alternatifler her zaman mevcuttur. Bu alternatiflere geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum, birazdan bahsedeceğim yöntem, firma ve kurumların yasalara uygun çalışıp çalışmadığını öncelikli olarak kontrol etmenizi öneriyorum. Çünkü kanunlar ve yönetmelikler sıklıkla değişiyor ve merdiven altı diye tabir edeceğimiz yöntemler devreye giriyor. Ben sadece piyasada sıklıkla kullanılan yöntemlerden bahsedeceğim. İşin yasal boyutu tamamen sizin araştırmalarınız sonucu elde edeceğiniz verilere bağlıdır.


Acil para arayışında olanların ilk tercih ettikleri yöntem senetle beyaz eşya yada mal almaktır. Aldıkları bu eşyaları hiç kullanmadan hemen satarak bu malı nakit paraya dönüştürürler. Hatta kimi mağazalar size senetle malı satıp anında sizden geri satın alırlar. Tabi ki aldıkları fiyattan değil daha düşük bir fiyattan. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız fiyatın çok altına bu malı vermemenizdir. Eğer acil para yardımı arıyorum şeklinde bir düşünceniz varsa bu yolu deneyebilirsiniz.

Bir diğer acil nakit para nereden bulabilirim sorusuna vereceğimiz yanıt ise ipotek ile kredi çekmektir. Eğer üzerinize bir taşınmaz bulunuyorsa ve bankalar normal kredi başvurularınızı reddediyorsa bu yol ile taşınmazın değeri ile doğru orantılı bir şekilde ipotekli kredi çekebilirsiniz. Tabi burada bu borcun ödenmemesi durumunda ipotek ettiğiniz taşınmazın da riske gireceğini hatırlatmama gerek yok sanırım.

Acil Kredi veya Para Nereden Bulurum?

Faizsiz Para Nereden Bulabilirim?

Günümüz şartlarında maalesef faizsiz para bulmak neredeyse imkansız bir hal almıştır. Bunun için tek yapabileceğiniz şey bir yakınınızdan borç para almaktır. Kurumlar asla faizsiz para vermiyorlar. Bankalar hariç nereden kredi alabilirim şeklinde bir araştırmaya girdiğiniz zaman karşınıza faktoring veya tefeciler de çıkabilir. Bu nokta çok önemlidir. Çünkü pek çoğu yasal değildir. Farklı adlar veya etiketler ile kredi verdiklerini yada nakit para dağıttıklarını söyleyen bu şahıs yada kurumlar piyasa şartlarının çok üzerinde faizlerle sizleri borçlandırmaktadır ve borcun ödenmemesi durumunda sizi sıkıntıya sokacak uygulamalara girmektedirler. Tabi tüm şahıs veya kurumlar böyle değil. Eğer sağlam ve güvenilir yasal geçerliliği olan bu şekilde bir firmaya rastlarsanız onlardan ihtiyacınızı giderebilirsiniz.


Para lazım nereden bulabilirim diyenler için bir diğer alternatif yol da senetle sıfır telefon almak, altın almak vs gibi anında nakite çevrilebilecek metalar almalarıdır. Bu da çok sık kullanılan acil para bulma yöntemlerinden birisidir.

Özellikle kırmızı kalem yiten ve kredi çıkmıyor nasıl para bulabilirim diyenler için en güncel nakit bulma yolları bunlar gibi görünüyor. Fakat az önce yaptığım uyarıyı tekrar etmek istiyorum. Maalesef borç para nereden bulabilirim diye bir arayışa girdiğinizde karşınıza iyi niyetli olmayan yada yasal olmayan kurum yada şahıslar çıkabilir. Bunlara karşı dikkatli olmalısınız. Dimyada pirince giderken eldeki bulgurdan olmak da var. Aman dikkat diyorum.

Aşağıdaki videoyu bu yazıyı okuduktan sonra izlemenizi öneriyoruz. Eğer senetle para veya tefecilik gibi yöntemlere mecbur kalırsanız fikir edinmenize yarayacak. Eğer kredi çekemiyorum başka neler yapmam gerekiyor derseniz ve fikirlerinizi paylaşmak isterseniz alt kısımdan mesajlarınızı bize bırakabilirsiniz.

Etiketler:

Acil Kredi veya Para Nereden Bulurum? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Sedef Nurten Akçay dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda biraz da kendim araştırma yaptım ve gerçekten kurumsal olmayan yerlerden acil para veya kredi alma konusu sıkıntılı oluyormuş.

  2. Rahmi Canoğlu dedi ki:

    En kısa sürede acil bir şekilde kredi almam lazım yada para bulmam lazım.

  3. Murat dedi ki:

    En rahat şekilde krediyi maaş hesabınızın bulunduğu banka şubesine giderek bulabilirsiniz.

Sayfa başına git