ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?
31 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.515 kez okundu.

Bankaların bizlere sunduğu en önemli hizmet aslına bakarsanız ATM’lerdir. Cebimizde para taşımak yerine ihtiyaç olduğu zaman atmlerden çekmek en mantıklı hareketlerden birisi oluyor. Bunun en büyük nedeni güvenlik diğer nedeni ise üstümüzde çok para olunca gelen harcama isteği. Peki, atm günlük para çekme limiti ne kadardır? Gelin bu sorunun yanıtını en büyük bankaları baz alarak yanıtlayalım ve tek tek bankaları inceleyelim.

Atm’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Bugün 31 Mart 2017 ve yazıyı yazarken tek tek bankaların sitelerine girip anlık atm para çekme limiti hakkında bilgileri alıp yazımıza ekleyeceğiz. Normal şartlarda bu limit pek değişmiyor fakat en güncel bilgiyi her zaman olduğu gibi bankaların resmi sitelerinden öğrenebilirsiniz. Bizde sık sık siteleri ziyaret edip yazımızı güncelleyeceğiz. Eğer bizden önce bir güncelleme görürseniz yazının alt kısmındaki yorum bölümünden lütfen bizleri ve diğer ziyaretçilerimizi de haberdar edin.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

En büyük devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası atmlerinden günlük para çekme limiti 1500 TL’dir. Fakat eğer emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyorsanız böyle bir limit yoktur ve maaşınız kadar çekim yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Para Çekim Limiti

Garanti Bankası Maestro Kart, Electron Kart, Signia Kart veya kredi kartı ile banka atmlerinden günlük en fazla 2000 TL para çekebilirsiniz. Kartsız olarak QR ile para çekme limiti ise 3000 TL’dir.

Akbank ATM’lerinden Para Çekme Limiti

Akbank atm kullanıcıları için farklı seçenekler sunmaktadır.

  • NEO – 1500 TL
  • NEO MEO – 250 TL
  • NEO BİREBİR – 2000 TL
  • NEO EKKART – 1000 TL
  • NEO BUSINESS – 4000 TL
  • NEO PRIVATE – 2000 TL
  • NEOEXI26 – 1000 TL

Yapı Kredi Bankası ATM Limiti

Eğer atmlerden yüksek limitli çekim yapmayı düşünüyorsanız Yapı Kredi Bankası ihtiyacınızı görecektir. Çünkü yüksek limitli bankalardan biridir. Bankanın müşterilerinin günlük para çekme limiti 3500 TL, şirket müşterilerinin ise 5000 TL’dir. Eğer Yapı Kredi Ardıç Paket üyesiyseniz bu limit iki katına kadar çıkmaktadır.

Vakıf Bank

Devlet bankalarından biri olan Vakıfbank’ın günlük para çekme limiti 1500 TL’dir.

QNB Finansbank Limiti

QNB Finansbank müşterilerine günlük para çekme limiti olarak en çok 1500 TL hak tanımaktadır.

Halk Bank ATM Limiti

Halk Bankası para çekme limiti olarak günlük 1000 TL tutarında bir rakam belirlemiştir.

Türkiye İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

Türkiye İş Bankası müşterileri için atmlerden para çekim limitini 1500 TL ile sınırlamıştır.

Kuveyt Türk Para Çekme Limiti

Sabit bir rakam yoktur Kuveyt Türk atmlerinde. 1500 TL ile başlar para çekme limitiniz. İşlem hacminiz arttıkça bu rakam en çok 3000 TL’ye kadar çıkartılır.

Burada şu noktayı da belirtelim. Bildiğiniz gibi artık pek çok banka atmsinden diğer bankaların kartları ile de çekim yapabilmektesiniz. Bu işlemler için her banka ayrı bir rakam kesinti yapmaktadır. Sizden bir işlem ücreti almaktadır. Lütfen işlem yaparken bunu göz önünde bulundurun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git