Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
14 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 454 kez okundu.

Adını pek duymadığımız ve alışık olmadığımız bir bankacılık hizmeti olan bloke teminatlı kredi kartı hakkında sizlere merak ettiğiniz tüm bilgileri bu makalemizde vereceğiz. İsterseniz ilk olarak blokeli kredi kartı nedir sorusunu yanıtlayalım. Kredi notunuz düşükse veya geçmiş bankacılık işlemlerinizde bazı sorunlar varsa bankalar size kredi kartı vermezler. Fakat kredi kartı kullanmanız gerekebilir, işte bu noktada nakit blokeli kredi kartı hizmeti devreye girer. Siz bankaya belli bir miktar para yatırırsınız ve banka bu paraya bloke koyar. Bu para karşılığında da size kredi kartı verir.

Bloke ettirdiğiniz tutara göre bankadan bankaya değişmek koşuluyla limitli bir kredi kartı sahibi olursunuz. %75 ile %90 arasında değişir bu limit. Örneğin %90 oranını kabul eden bir bankadan bloke teminatlı kredi kartı alacaksanız 1000 TL yatırırsanız 900 TL limitli bir kredi kartınız olur. Teminatla kredi kartı diğer kartlardan hiç bir farkı olmayan az kullanılan bir bankacılık hizmetidir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

Başvuru işleminden önce bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar hangileri isterseniz ilk önce ondan bahsedelim. Teb, Garanti Bankası en çok bu hizmeti müşterilerine sunan bankalardır. TEB bloke için “Marifetli Hesap” adını verdiği bir hesap hizmeti sunmaktadır. Bunların dışındaki neredeyse tüm bankalar bloke karşılığı kredi kartı vermektedir. Bu hizmetten faydalanabilmek için hali hazırda yasal takipte lan bir borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Teminatlı kredi kartı başvurusu için ilk olarak şubeye gidip müşteri temsilcisinden en güncel bilgileri almalısınız. Şu anki mevzuata göre vadeli bir hesap açarak bu hesaptaki parayı bloke ederek bankanın belirleyeceği orana göre blokeli bir kredi kartı talebi yapmalısınız. En geç bir hafta içerisinde kart başvurunuz onaylanır ve adresinize doğru yola çıkar. Bu kartın kullanım şartları genelikle normal kredi kartları ile aynı olmaktadır. Fakat kullanmaya devam ettiğiniz sürece blokedeki paraya dokunamazsınız. Bu bloke genelde 1 yıl içerisinde kalkmaktadır. Blokenin kalkması sizin kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödemenizle doğru orantılıdır.


Kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartı imkanını değerlendirmenizi öneriyoruz. Özellikle kredi puanım düşük bloke teminatlı kredi kartı nasıl alırım diye kara kara düşünüyorsanız bu fırsattan yararlanın. Konu ile ilgili daha detaylı bilgileri her zaman bankaların şubelerinden veya telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak alabilirsiniz.

Etiketler:

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Gulseren Turkozan dedi ki:

    Blokeli kredi kartına para mı yatırmak gerekiyor?

    1. Semih Buzgan dedi ki:

      Evet ne kadar limitli kart istiyorsanız o kadar parayı bankaya yatırarak bloke etmelisiniz.

Sayfa başına git