Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 415 kez okundu.

Bankalardan çekilen krediler, kredili mevduat hesaplarının şişmesi veya kredi kartı borçları kimi zaman içinden çıkılamaz hale getirebiliyor insanı. Böyle anlarda mantıklı düşünmek yerine direk kredi kartına abanıp bu borçların taksitleri bu şekilde ödeniyor. Halbuki bu durum sizi daha da zora sokacak bir hale geliyor. Bizim sizlere tavsiyemiz böyle anlarda mantıklı hareket etmeniz ve tüm borçları kapatan kredi imkanlarını araştırıp borçlarınızı bu şekilde kapatmanız yönünde olacaktır.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2017

Bildiğiniz gibi çoğu zaman yazılarımızı sizlerden gelen sorular ve arama sonuçlarına göre yazıyoruz. Bu sayede sizlere çok daha faydalı olduğumuz kanısındayım. Bize çok sık gelen soru ve aramalar aşağıdaki gibidir ve bizde bu makalemizde detaylı olarak borç kapatma kredisi üzerine konuşacağız ve bilgileri bu yönde açacağız.

  • QNB Finansbank borç kapatma kredisi
  • Ziraat Bankası borç transfer kredisi
  • Akbank borç kapatma kredisi
  • Denizbank borç transferi
  • Garanti Bankası borç transferi
  • Odeabank borç kapatma kredisi

Bu konu ile ilgili ilk yapmanız gereken tüm borçlarınızın toplamını hesaplamak ve tamamı kaç paraya kapatılıyor bunu öğrenmektir. Bunun için kredi veya kredi kartı borcunuzun olduğu bankalara gidip yada telefon edip tüm borç kaç TL karşılığında kapanmaktadır bunu öğrenmelisiniz. Çünkü borç transfer kredisi çektikten sonra bunun dışında başka borcunuzun kalması sizi ödeme konusunda sıkıntıya sokacaktır ve olayın mantığına hiç bir şekilde uymayacaktır. Yapacağınız işin aslı yeniden borçlanmadır ve borcu başka bir borç ile kapatmaktır. Buna bankacılık dilinde refinansman da denilmektedir. Refinansmanda ana amaç aşırı artan ödeme yükünü tek bir kanala aktarmak ve bu kanal aracılığı ile toplam borç tutarını eritmektir.

İlginizi Çekebilir:  Yıllık Aidatı Olmayan Aidatsız Kredi Kartı

Akbank Borç Kapatma Kredisi Şartları

Akbank’tan borç kapatma kredisi çekmek (Taksitli borç transferi) istiyorsanız gerekli şartlar şunlardır. En az 200 TL en çok 20000 TL tutarında kredi alabilirsiniz. Aylık faiz oranı % 1,84’tür. 2 ila 12 ay arasında vade uygulanır. Kredi başvurusunu bankanın şubelerine yada internet ila mobil uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. Herhangi bir ücret yoktur.

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi

En fazla 48 ay vade ile kredi çekebilirsiniz. Faiz oranları % 1,19’dan başlamaktadır. Kredi kartı, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı transfer edebilirsiniz. Konut kredisi transferi, ek hesap borçları ve yine aynı banka olan QNB Finansbank’taki borçlar transfer yapılmamaktadır. Transfer etmek istediğiniz borcun tümünü kapatabilirsiniz.

Şekerbank Borç Transfer Kredi Başvurusu

En fazla 100000 TL kredi alabilirsiniz. Vade ve faiz oranları ise 3-24 Ay : %1,58,  25-36 Ay : 1,61,  37-48 Ay: %1,63 şeklindedir. En çok 48 ay çekebilirsiniz. Kredi tashih ücreti 500 TL olarak yansıtılmaktadır. Şekerbank borç kapatma kredisinden faydalanmak için hayat sigortası şartı da istemektedir. Bu sigorta tutarı ise yaş ve cinsiyete göre değişmektedir.


Sizlere şu ana kadar çok sık kullanılan borç transfer kredisi veren bankalar hakkında bilgi verdik. Diğer bankalarda üç aşağı beş yukarı bu şartlarda kredi kullandırmaktadır. Tek tek hepsi ile ilgili bilgiler verip kafanızı da karıştırmak istemiyorum. Krediyi alırken önceliğiniz maaşınız varsa hangi bankaya yatıyorsa oradan çekmeniz yönünde olacaktır. Bu sayede pek çok evrak işinden de kurtulmuş olursunuz. Ayrıca en az 5 bankadan bu kredi ile ilgili bilgi alıp en uygun faiz ve geri ödeme şartları hangisinde ise ondan kullanmalısınız.

Kredi veya Kart Borcu Kapatma Yöntemleri

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Aşırı borçlardan ve taksitlerden bunaldıysanız ve borç transfer kredisi veya diğer adıyla borç kapatma kredisi çekmeye karar verdiyseniz bankaların aradıkları bazı şartlar vardır. Yukarıda bir kaç örnek üzerinden gösterdik fakat bir de normal kredi çekme prosedürü vardır. Bunun için ilk aranan şart kredi notunuzun 1300 veya üzerinde olmasıdır. Bu puanın çok altındaysanız yani 1000 puandan daha düşük bir kredi skorunuz varsa kredi alma imkanınız maalesef çok düşük olacaktır. Ayrıca gelir belgesi şartı da aranmaktadır. Malum çekeceğiniz rakam düşük olmayacak ve bankanın bunun geri ödenip ödenmeyeceği konusunda bir güvenceye ihtiyacı olacaktır. Buda sizin gelirinizdir ve bunun ispatı için belgesi istenmektedir. Bunun yanında önceki günlerde yayınladığımız kredi borcu yeniden yapılandırma yazımıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. yusuf dedi ki:

    borçlarımı kapatmak için

Sayfa başına git