Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
17 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 428 kez okundu.

Sizlerden en sık gelen soruların başında ev hanımlarına kredi verilir mi geliyor. Bu soruya direk evet verilir yada hayır kesinlikle verilmez şeklinde bir cevap vermemiz mümkün değil. Konunun tüm yönlerini detayları ile anlatacağız. Yazının tümünü okuduğunuz zaman çalışmayan bir ev hanımı bile olsanız nasıl kredi alabileceğiniz ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Herhangi bir işte çalışmadığınız için, bir firmanız bulunmadığı için alabileceğiniz kredi ihtiyaç kredisi kapsamına girecek. Onun için ihtiyaç kredisi alma şartlarını önce biraz inceleyelim. Ardından ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri hakkındaki bilgilere geçelim. Daha önceden de çokça bahsettiğimiz gibi ihtiyaç kredisi almak istediğinizde bankalarda karşınıza çıkan ilk şart iyi bir kredi notu sahibi olmanızdır. Eğer kredi notunuz en az 1300 ise kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali yüksek oluyor. Eğer 1500 ve daha üzeri ise neredeyse kesin kredi çıkıyor.


Bu noktada ilk incelemeniz gereken şey kredi puanınızın kaç olduğu olacaktır. Eğer az önce bahsettiğimiz rakamlarda ise başvurunuzu yapın. Eğer bu kadar yüksek seviyede bir kredi notunuz yoksa bu puanı yükseltme yoluna gideceksiniz. Buda kısaca bahsetmek gerekirse şu şekilde olacak. Eğer bankada hesabınız yoksa ilk olarak bir hesap açın. Bu hesap üzerinden eft, havale yapın ve aynı şekilde size de eft havale yapılmasını sağlayın. Ardından bu hesaba faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verin ve bu şekilde ödenmesini sağlayın. Kredi kartı başvurusu yapın ve tüm alışverişlerinizi bu kart ile yapıp ödeme döneminde tam gününde borcunuzu ödeyin. Bu şekilde bir çalışma yaptığınız zaman en geç 3 ay içerisinde kredi notunuz istediğiniz seviyelere gelecek ve ev hanımlarına kredi imkanı sahibi olabileceksiniz.

Ayrıca kredi notunuzun çok önemli bir faktör olarak karşınıza çıkmasını istemiyorsanız ve eğer üstünüze kayıtlı tapulu bir taşınmaz mevcutsa bunu ipotek ederek kredi başvurusu yapabilir ve çekeceğiniz tutar taşınmazın ederinden daha düşükse kredi alabilirsiniz. Veya çok iyi sağlam bir kefil ile de başvuru yapabilirsiniz.

Burada kısaca şundan da bahsedelim. Bazı dönemlerde ev hanımlarına devlet kredisi imkanları da olabiliyor. Bu kredileri genelde İŞKUR – KOSGEB birlikteliğinde geliştirilen projeler kapsamında veriyorlar. Bunları da ayrıca takip edip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Genellikle ev hanımlarına devlet kredisi şartları olarak İŞKUR tarafından açılan bazı kurslardan sertifika alınması isteniyor. Bu sertifikaların kursları ücretsiz oluyor ve en fazla 1 ay kadar bir zaman alıyor.


Ev Hanımlarına Devlet Kredisi

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İlk olarak ev hanımlarına kredi veren bankalar 2016 yılı itibariyle hangileriydi onu tek tek belirtelim ardından kampanyalara geçelim. Denizbank, Garanti Bankası, Şekerbank ve QNB Finansbank ev hanımları için farklı kredi kampanyaları düzenleyerek en çok kredi veren bankalar listesinde başı çekmektedir.

DenizBank Ev Hanımı Paketi

İlk önereceğimiz banka Denizbank olacaktır. Ev hanımı olan müşterileri için “Ev Hanımı Paketi” adı altında bir hesap bulunuyor. Bu hesabı açarak müşteri olup DenizBank ev hanımlarına kredi başvurusu imkanına sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi Fırsatı

Garanti Bankası müşterisi olan ev hanımlarına eğer kredi notları uygunsa veya ipotek yada kefil şansınız varsa kredi vermektedir. Fakat Garanti Bankası ev hanımlarına kredi imkanına sahip olmanız için bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.

ŞekerBank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

Düzenli olarak farklı seçenekler ile kredi kampanyaları düzenleyen ŞekerBank ev hanımlarına özel de kredi fırsatları sunmaktadır. En yakın şubeye giderek Şekerbank ev hanımlarına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru öncesinde gereken şartlarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Burada detay veremiyoruz çünkü devamlı olarak şartlar değişiyor. En güncel bilgileri bankadan alabilirsiniz.

QNB Finansbank Ev Hanımı Kredisi

Yeni adı ve logosu ile pek çok kredi kampanyası düzenleyen QNB Finansbank ev hanımlarını da unutmadı. Eğer banka müşterisi iseniz veya Enpara hesabınız varsa Finansbank ev hanımlarına kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git