Dul ve Yetim Maaşına Kredi Nasıl Alınır?

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Nasıl Alınır?
27 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 1.502 kez okundu.

Bugün sizlerden gelen sorular doğrultusunda dul ve yetim maaşına kredi nasıl alınır konusunu inceleyeceğiz. Konunun bir kaç farklı yönü var bu sebeple tüm yazıyı okumanızı öneriyoruz. Bu sayede tüm yönleri tam olarak anlayacak ve sorunsuz bir şekilde dul ve yetim maaşına kredi başvurusunu yapacaksınız. Şansınız biraz da olsa artmış olacak.

Dul ve Yetimlere Kredi Müjdesi

İsterseniz ilk olarak bankaların kredi verme prosedürlerini inceleyelim ardından zaten dul ve yetim aylığı kredisi hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız. Bankalar size kredi verecekleri zaman ilk bakacakları şey bu kredinin taksitlerini geri ödeyecek bir geliriniz olup olmamasıdır. Sizin zaten bir maaşınız olduğu için bu noktayı otomatik olarak geçiyorsunuz. Özellikle dul ve yetim maaşınızın yattığı banka yada kurum hangisi ise oraya başvuru yaparsanız sizden gelir belgesi yada maaş evrakı istenmeyecektir.
Bunun dışında bankaların bakacakları bir diğer nokta ise sicilinizin bozuk olup olmamasıdır. Finansal sicilinizden bahsediyorum. Buna da sizin kredi notunuzu inceleyerek vakıf oluyorlar. Eğer kredi notunuz çok düşük değilse, örneğin 600 falan civarında yada daha altında değilse sıkıntı yok. Ama bu rakamın altında iseniz o zaman kredi başvurunuz olumsuz da sonuçlanabilir demek oluyor. Bu kredi notu da sizin geçmiş dönemlerde yaptığınız kredi kartı ödemeleri yada başka kredi ödemelerine göre belirleniyor. Eğer gecikmesiz ve sorunsuz bir ödeme geçmişiniz varsa sorun olmaz.

PTT Yetim Aylığına Kredi Veriyor mu?

Sizlere bu noktada bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bu tavsiye olmazsa olmaz değildir onu da belirteyim. Eğer maaşınızı PTT’den alıyorsanız bırakın orada kalsın. Çünkü PTT dul ve yetim kredisi konusunda hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır. Diğer bankalarla da sorunsuz bir kredi alış verişi yapabilirsiniz ama deneyimler bize PTT’nin daha rahat kredi verdiğini söylüyor. PTT dul maaşı kredi çekebilir mi sorusunu da bu sayede yanıtlamış olduk.
Dul ve yetim maaşına kredi de limitler de şu şekilde belirlenmektedir. Sizin maaşınız kaç para ise onun yarısı kadar sizden taksit alabiliyorlar. Örneğin 1000 TL bir maaş alıyorsanız kredi taksidiniz en fazla 500 TL olabileceği için o rakama uygun bir kredi başvurusu yapmanız sizin için çok daha sağlıklı olacaktır ve kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması daha da garanti olacaktır. PTT dışında Ziraat Bankası dul ve yetim konut kredisi noktasında müşterilerini üzmeyen ve sorun çıkarmayan kurumlardan birisi olduğu için konut kredisi düşünüyorsanız Ziraat Bankası iyi bir tercih olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git