EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar
16 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 378 kez okundu.

Hepimiz bir yerlere bankalar aracılığı ile para gönderiyoruz veya para alıyoruz. Kimi zaman kira ödemesi için eft yapıyoruz, kimi zamansa bir hizmet alımı için havale yapıyoruz. Bankalar bu işlemler için ödeme alıyorlar. Hatta öyle durumlar oluyor ki bazen yapacağımız para transfer tutarından fazla bir eft masrafı çıkabiliyor. Yazımızda sizlerle eft ücreti almayan bankalar 2017 konusunu inceleyeceğiz.

Ücretsiz Eft Yapan Bankalar

Şimdi gelin tek tek ücretsiz eft yapan bankalar 2016 yılı itibariyle hangileridir tek tek inceleyelim.

QNB Finansbank Enpara


QNB Finansbank hizmeti olan Enpara kullanıcıları hiç bir ücret ödemeden eft veya havale işlemi yapabilmektedir. Enpara sitesi üzerinden herhangi bir ücret ödemeden tüm para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmetten şubeler aracılığı ile faydalanamazsınız. Eğer eft ücreti ne kadar diye soracak olursanız site üzerinden ücretsiz ama şubelerinden normal şekilde sizden eft masrafı alınmaktadır. Ayrıca Enpara kullanıcıları hesap işletim ücreti yada başka adlarla herhangi bir masrafa tabi tutulmamaktadır. Sizlerden gelen öğrenciden hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir sorusuna vereceğimiz yanıtlardan birisi de Enpara hesabıdır.

ING Bank Günlük Paket

Son dönemlerin en ilgi çekici hizmeti ING günlük paket hesabıdır. Bu paketten yararlanmak için ING Bank’ta bir hesabınız olmalı ve en az 2 tane fatura için otomatik ödeme talimatı vermelisiniz.

CepteTEB

Teb müşterisi olan hesap sahipleri CepteTeb ile hiç bir eft veya havale masrafı ödemezler. Bu hizmetten mobil cihazınız ile faydalanabilirsiniz. Şubelerden yada atmlerden yapacağınız para transferleri için bankanın uyguladığı normal masraf ne ise onu ödersiniz.

Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi bankasının hesap sahibi olan müşterilerine sadece internet üzerinden kullanabilecekleri bir hizmetidir. Nuvo hesap sahipleri para transferlerinde ödeme yapmazlar. Ayrıca hesap işletim ücreti almayan bankalar 2015 şeklinde bir arayışınız varsa Nuvo müşterileri hesap aidatı yada işletim ücreti gibi masraflardan muaftır.

HSBC Büyük Adım

HSBC hesabı olan müşteriler 3 tane otomatik ödeme talimatı vererek havale eft ücreti almayan bankalar 2016 arayışına son verebilirler. Bu ödeme talimatlarından en az 1 tanesi fatura olmak zorundadır.

Kuveyt Türk Senin Bankan

Kuveyt Türk Senin Bankan hizmetini kullanan tüm müşteriler ister öğrenci olsun ister olmasın havale ve eft ücreti ödemezler. Herhangi bir Kuveyt Türk şubesine giderek hesap açabilir ve boş yere eft yada havale ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git