En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolları 2017

En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolları 2017
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 472 kez okundu.

Daha önce pek çok yazımızda anlattığımız kredi notu nasıl öğrenilir, isterseniz tekrar üzerinden geçelim ve hangi yollarla sorgulanır ona bakalım. Bildiğiniz gibi artık kredi çekme, kredi kartı başvuruları, araç kiralama gibi neredeyse tüm finansal işlemler ve hizmet alımlarında kredi notu büyük önem taşımakta. Bu kadar büyük öneme sahip olan kredi skoru öğrenme işlemi hangi yollarla yapılıyor? Gelin başlayalım bunları incelemeye.

İçindekiler

Kredi Notu Sorgulama Ekranı


Kredi notu sorgulama ekranında karşımıza bir puan gelmektedir. Bu puan 0 ile 1900 arasında değişim göstermektedir. Ortalaması 1300 olan kredi puanı birden çok yol ile öğrenilmektedir. Bunların ilki ve en önemlisi Findeks sitesi üzerinden yapılan sorgulama işlemidir. TC kimlik numaranız ve bankalarda kayıtlı olan cep telefon numaranız ile Findeks sitesine kayıt olup sistem üzerinden kredi skorunuzu öğrenebilmektesiniz. Bu işlem için 4,72 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Maalesef kredi notu sorgulama ücretsiz bir işlem değildir. Ücretsiz olarak sunduğunu söyleyen site yada uygulamalara güvenmemenizi öneriyoruz.

En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolları 2017

Kredi Skoru Nasıl Öğrenilir?


Bir başka kredi notum kaç sorusuna vereceğimiz yanıt ise bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamalarıdır. Krediler bölümüne girdiğinizde bu ekranda kredi notu sekmesini göreceksiniz. Bu bölümü tıkladığınız zaman hesabınızda para varsa hesaptan çekilerek, yoksa kredi kartınızdan çekilerek ödeme alınır ve puanınız ekranda görünür.

Son önereceğimiz Merkez Bankası kredi notu sorgulama yolu ise cep telefonunuzdan mesaj ile yapacağınız işlemdir. 1122 numaralı hatta TC kimlik numaranız ve ardından bir boşluk bırakarak mesaj atarsanız hattınızdan ödeme kesilerek mesaj ile notunuz telefonunuza gönderilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git