Engelli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Engelli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
3 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 449 kez okundu.

Engelli kredisi veren bankalar hangileridir diye inceleme yaptığımızda neredeyse tüm bankalar engelli vatandaşlarımıza kredi vermektedir. Bu konuda tüm bankalar olabildiğince hassas davranmaktadırlar. Fakat yine de normal krediler gibi engelli kredisi almak için de bazı şartlar bulunmaktadır. Yazımızda engelli kredisi başvuru şartları ve hangi bankalardan çekilebileceği ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Burada şu noktayı da ayrıca belirtmek istiyorum. Engellilere yönelik kampanyalar düzenli olarak devam etmiyor. Bankalar belli dönemlerde bir kaç aylığına böyle bir kampanya hazırlıyor ve süresi bitince de kapanıyor. Bu sebeple siz bu yazıyı okuduğunuz zaman bir kaç büyük bankaya tek tek gidip sorarak o anda hangi bankanın engelli kredi kampanyası olduğunu çok daha detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

İçindekiler

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank engellilere en kolay kredi veren bankalardır. Devlet bankaları olan bu üç kurum dışındaki özel kurumlardan da kredi alma imkanı bulunmaktadır. Liste olarak vermemiz gerekirse şu bankalar engellilere kredi vermektedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.
 • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.
 • T. Halk Bankası A.Ş.
 • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
 • Denizbank A.Ş.
 • QNB Finans Bank A.Ş.
 • Türk Ekonomi Bankası A.Ş.
 • Akbank T.A.Ş.
 • Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
 • Şekerbank T.A.Ş.
 • Türkiye İş Bankası A.Ş.


Bu bankalar içerisinde Ziraat Bankasının direk engellilere yönelik “Engelsiz Destek Paketi” adlı bir kredisi bulunmaktadır. Engelleri kaldırma sloganı ile yola çıkan banka diğer kurumlara göre çok daha rahat şartlarda sizlere kredi vermektedir.

Engelli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Engelli Kredisi Alma Başvuru Şartları

Engelli kredisi başvurusu için aranan şartları inceleyecek olursak normal bir insanın kredi alması için gereken şartlar dışında engel durumunu gösteren bir belge gerekmektedir. Maaş bordrosu, kredi notu, engellilik durumu kredinin onaylanması için gerekli ana etkenlerdendir. Peki, engelli kredisi başvurusu nasıl yapılır? Öncelikli olarak başvuru yapmayı düşündüğünüz bankanın bir şubesine giderek gerekli evraklarla ilgili bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Biz bu yazımızda konuya değineceğiz fakat şartlar devamlı değiştiği için herhangi bir noktayı kaçırmanızı istemiyoruz. Normal kredi başvurularında maaş veya geliri gösteren belge, ikametgah belgesi s gibi belgeler istenmektedir. Sizden bunlara ek olarak kurum tarafından kabul gören bir engelli belgesi yada kimliği istenebilir.


Son olarak engelli kredisi konusunda şunu da belirtelim, zihinsel engelliler veya kısa vadede ölüm süreci raporlanmış vatandaşların kredi almaları neredeyse imkansızdır. Fakat yine de engelli kredisi çekmek istediğiniz kurumdan tam net bilgi almadan umutsuzluğa kapılmayın. Yazımızın başında da belirttik fakat tekrar etmek istiyoruz. Engelli kredileri bankaların belli dönemlerde yaptıkları kampanyalarla gündeme gelmektedir. Bu kampanyaların süreleri bittiği zaman artık kullanılamamaktadır. Fakat bir bankanınki bitse bile o anda diğer başka bir banka yeni bir kampanya düzenlemiş oluyor. Eğer engelli kredisi almak istiyorsanız alacağınız dönemde büyük bankalara tek tek giderek yada telefonla ulaşarak aktif bir kampanyaları olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git