Esnafa Nefes Projesi Kredisi Nasıl Alınır?

Esnafa Nefes Projesi Kredisi Nasıl Alınır?
12 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 394 kez okundu.

Ekonomik kriz söylentileri ve daralan iş piyasaları esnafı sıkıntıya sokuyor. Bu durum karşısında Esnafa Nefes Projesi adı altında ucuz kredi verilmesi kararlaştırıldı. 9 Aralık tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan kredi 150 milyon TL büyüklüğünde olacak ve esnaflara dağıtılacak. Nefes Kredisi Projesine Ziraat Bankası 75 milyon TL, Denizbank 75 milyon TL ile katılıyor. İTO üyesi olan kobilerin faydalanabileceği kredi ile ilgili detaylara bakalım.

Nefes Kredisini Nasıl Alabilirim?

İlk olarak nefes kredisi başvuru şartları hakkında bilgilere bakalım. İlk şart İTO üyesi olunmasıdır. Bağlı olduğunuz İTO bürosuna giderecek TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir şeklinde başlayan üyelik Faaliyet Belgesi almanız gerekiyor. Daha sonra bu evrak ile herhangi bir Ziraat Bankası veya Denizbank şubesine giderek kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Nefes kredisi nasıl alınır sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz.

Teknik detaylara bakacak olursak nefes kredisi faiz oranı aylık % 0,825 olarak belirlenmiştir. Buda yıllık 9,90’a tekabül etmektedir. Esnafa nefes aldıran kredi kapsamında bir esnaf en fazla 150 bin TL kredi alabilecek. Normalde sektör ayrımı olmadığı söylense de faktoring firmaları, kooperatifler, emlakçılar, eczaneler, döviz büroları , mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler bu krediden faydalanamıyor.


“Kobiler’ler İçin Nefes Kredisi” tanıtım töreni videosunu izlemenizi de ayrıca öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git