Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar
3 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 407 kez okundu.

Ekonomik kriz söylentileri ve dolardaki artışla birlikte esnaf zor günler yaşamakta. Gerçi bu zorluklar özellikle küçük esnaf için her zaman güncelliğini koruyor. Böyle dönemlerde doğal olarak esnaf faizsiz kredi yada destek arayışına giriyor. Bugünkü paylaşımımız esnaf kredisi veren bankalar ve faizsiz esnaf kredisi hakkında olacak.

Esnafa Kredi Veren Bankalar

İsterseniz gelin ilk önce normal koşullarda esnafa kredi veren bankalar ve esnaf kredi kampanyalarını inceleyelim. Ardından da faizsiz kredi konusuna dönelim.

  • En güncel kredi VakıfBank tarafından duyurulan “Esnafa Halden Anlayan Kredi Kampanyası” olarak göze çarpmaktadır. Minimum 20 bin TL maksimum 50 bin TL şeklinde verilmektedir. Vakıfbank esnaf kredisi şartları ise; bu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin Businesscard ve Kredili Bankomat almaları zorunludur. Vade olarak ise 36 aylık şekilde kredi çekebiliyorsunuz.
  • Bir diğer kredi seçeneği İş Bankası tarafından “Kadın Girişimci Kampanyası” adı ile müşterilerine sunulmaktadır. Firmasında 250’den fazla çalışan olan firmalar başvuru yapabilmektedir. Ayrıca firmanın bir yıllık toplam cirosunun da 50 milyon Euro altında olması gerekiyor.
  • Diğer bir esnaf kredisi veren banka ise “Komşu Esnaf Kredisi” kampanyası ile Garanti Bankasıdır. Yeni esnafa kredi veren bankalar arayışında iseniz bunu değerlendirebilirsiniz. En çok 36 ay vadeli olarak alabileceğiniz kredinin ilk 3 ayı geri ödemesizdir ve en az 10 bin TL en çok ise 50 bin TL çekebilirsiniz.
  • Bir diğer banka ise Ziraat bankasıdır. Her dönem güncel ve esnafa uygun kredileri bulunduğu için buraya ayrıntılı bilgi yazmıyoruz. Sizlere esnaf kredisi Ziraat Bankası için herhangi bir banka şubesine yada telefon bankacılığı hizmetine ulaşmanızı öneriyoruz.
  • En son güncel  kredi kampanyası ise ING Bank’ın “KOBİ Kredisi” adıyla duyurusunu yaptığı esnaf kredisidir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

En uygun esnaf kredisi veren bankalar hangileridir ve esnafa kredi şartları nelerdir diye soran arkadaşlar için gerekli bilgileri verdik. Şimdi gelin faizsiz esnaf kredisi konusuna geçelim. Faizsiz 30 bin lira kredi hakkındaki haberleri sizlerde medyadan görmüşsünüzdür. Bu kredi “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi” tarafından verilmektedir. KOSGEB tarafından verilen hibe krediden farklıdır. Başvurular Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne yapılmaktadır.


Bu krediyi aldığınız zaman vadesi 60 aydır. Kredi masrafı olarak 500 TL kesilmektedir. Makine, demirbaş malzeme ve alımları, iş yeri büyütme ve geliştirme, sermaye ve ham madde ihtiyaçlarının giderilmesi için verilmektedir.

Bu noktada ayrıntılı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyip yazımıza devam edebilirsiniz.

Küçük Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Küçük esnafa faizsiz devlet kredisi için 30000 TL devlet kredisinin komisyon bedeli 4650 TL’den 600 TL’ye düşmüştür. Bu paranın ilk 250 TL’sini kooperatif alıyor. 250 TL banka komisyon alıyor.300 TL bloke sermaye alıyor. Bu paraya bloke konuluyor. 100 TL’de ortaklık payı alınıyor. Siz 30000 TL kredi alacağınız zaman bu paranın 29100 TL’si cebinize giriyor. 5 yıllık kredi kullanılacaksa 2500 TL masraf oluyor. Kredinin yıllık maliyeti 500 TL’dir. Her 1 yıl için 250’şer TL kooperatif ve banka komisyonu alınmaktadır.

Faizsiz Esnaf Kredisi Hangi Bankadan Veriliyor?

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne yapacağınız faizsiz kredi başvurusu onaylanırsa kredi parası VakıfBank’a yatırılmaktadır. Herhangi bir VakifBank şubesinden paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca esnaf kredisi için gerekli evraklar ise başvuru esnasında size bildirilecektir. Doğal olarak bulunduğunuz ildeki Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıtlı olmanız gerekmektedir.
Başvurunuzdan sonra inceleme yapılıyor. Bu inceleme maddi durumunuz ve firmanızın durumu hakkında oluyor. Gerekli incelemeler sonucundan ne kadar kredi çekebileceğiniz belirleniyor. Ardından VakıfBank’a krediniz aktarılıyor. Son olarak esnafa faizsiz kredi ne zaman verilecek sorusunu da yanıtlayalım. Bu kredi şu anda aktif olarak devam ediyor. Başvurunuzu belirttiğimiz yerlere yaparak uygun şartları sağlıyorsanız çekebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git