Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar
16 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 393 kez okundu.

Artan ihtiyaçlar ve bunları karşılamaya yetmeyen gelir ve maaşlar tüketicileri kredi çekmeye zorlar hale getirdi. Bu sebeple belkide son dönemlerin en yüksek kredi başvurusu yapılan dönemini yaşıyoruz. Bununla beraber ülkemizde bir kitle var ki hiç kredi kullanmıyor. Sebebi ise kredilerin faizli olması. Bu insanlar iki sebepten dolayı kredi kullanmıyorlar. Kimisi faiz ile alınan paranın geri ödemesinin aşırı fazla gelmesi, diğer kesim ise tamamen dini gerekçelerle almıyorlar. İnanın bize çok sayıda faizsiz kredi veren bankalar caiz mi şeklinde soru geliyor. Bu sebeple bugün faizsiz kredi nasıl alınır meselesini inceleyeceğiz.

0 Veya Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi konusunu yazımızda ikiye ayıracağız. Bunların ilki bankalar tarafından verilen faizsiz krediler, diğeri ise katılım bankaları tarafından verilen kar paylı krediler şeklinde. Eminim pek çok kez Halkbank faizsiz kredi, Denizbank faizsiz kredi, Ziraat Bankası faizsiz kredi şeklinde reklamları televizyonlarda yada gazetelerde görmüşsünüzdür. Peki bu bankalar gerçekten faizsiz kredi veriyorlar mı? Evet gerçekten faiz almadan kredi veren bankalar mevcut. Fakat burada bazı farklı durumlar oluyor ki; şimdi gelin onlara bakalım.


Eğer faizsiz ihtiyaç kredisi almak isterseniz neredeyse her banka size olur verelim der. Fakat bu kredinin ödemeleri neredeyse faizli alacağınız kredi ile aynı seviyelere gelmektedir. Nasıl mı oluyor bu durum? Bankalar kredi masrafını faizsiz kredilerde daha yüksek seviyelere çekiyorlar. Bununla beraber faizsiz kredi alacağınız zaman yapılacak sigortanın masrafları daha fazla oluyor. Bu ve buna benzer farklı masraf kalemleri çıkıyor ve önünüze ödeme planı geldiği zaman sizde göreceksiniz ki neredeyse normal bir kredi ile aynı toplam ödeme tutarına geliyor.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Aynı durum faizsiz konut kredisi olayında da böyle ilerliyor. Bu sebeple bizim sizlere önerimiz eğer faizsiz kredi alma düşünceniz varsa almak istediğiniz para için hem normal kredilerin toplam ödenecek tutarını hem de faizsiz kredinin toplam ödenecek tutarını bir karşılaştırın. Hangisi hesabınıza geliyorsa ona göre faizsiz kredi başvurusu yapın. Önünüze gelecek olan sözleşmeyi veya şartnameyi iyice inceleyin ve faizsiz kredi şartları tam olarak neler bu konuda müşteri temsilcisinden detaylı bilgi alın. Sonrasında hüsrana uğramayın.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Google’de yapılan faizsiz kredi 2016 aramalarını baz aldığımız zaman karşımıza en çok Kuveyt Türk çıkmaktadır. Rakamlara ve şartlara baktığımız zaman gerçekten Kuveyt Türk faizsiz kredi konusunda rakiplerinin bir adım önünde görünüyor. Pek çok farklı alternatif ödeme planı sunuyor. Faizsiz bir şekilde kar payı oranlarını baz alarak sizlere kredi veriyor. Bunun yanında diğer katılım bankaları da düzenledikleri kampanyalarda sizleri memnun edecek oranlar ve ödeme planları sunuyorlar.

Burada katılım bankaları tarafından verilen faizsiz kredilerle normal bankalar tarafından verileni karşılaştırdığımız zaman karşımıza rakamsal olarak ciddi farklar çıkmıyor. Aslına bakarsanız kelimeler farklı fakat tüketici için rakamsal olarak bir fark yok. Eğer dini açıdan bir hassasiyetiniz varsa ve faizin haram olması sebebiyle kredi çekmiyorsanız katılım bankalarının verdiği kar payına endeksli faizsiz kredi kullanabiliyorsunuz. Bu konuda din alimleri maalesef fikir birliği içerisinde değil. Size tavsiyemiz güvendiğiniz bir yerden gerekli izin yada fetvaları almadan işlem yapmamanız olacaktır. Son olarak faizsiz kredi 2017 yılı itibariyle ne şekilde olacak ilerleyen yazılarda sizlerle paylaşacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git