Findeks Banka Kredi Notum Sıfır Ne Yapmalıyım?

Findeks Banka Kredi Notum Sıfır Ne Yapmalıyım?
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 719 kez okundu.

Bankalardan kredi çekmek istediğiniz zaman karşınıza çıkacak olan ilk aşama kredi notunuzdur. Kredi notunuz eğer düşükse yaptığınız başvurunun reddedilmesi neredeyse kesindir. Daha önce Findeks kredi notu kaç olmalı konusu üzerine bir yazı yayınlamıştık. Bugün ise kredi notum sıfır ne yapmalıyım diyen arkadaşlara yol göstermeye çalışacağız. Eğer yaptığınız kredi puanı sorgulama işleminde sıfır rakamını gördüyseniz hemen panik yapmayın ve anlatacağımız adımları uygulamaya başlayın. Kredi notu sıfır olanlar ilk etapta panik oluyorlar fakat bu sık görülen bir durumdur. Çoğu kişinin bilgilerinde sorun oluyor ve bu hatalar düzeltilerek normal kredi skoruna sahip olabiliyor. Kimi kişilerde hiç bankacılık işlemi yapmadıkları için böyle oluyor, bu durumda kısa sürede aşılabiliyor. Kredi notu sıfır olan arkadaşlara ilk olarak şu bilgiyi verelim, ya o ana kadar hiç banka işleminiz yok ondan böyle yada sistemsel bir sorun var ve siz o anda sıfır olarak görüyorsunuz. Gelin şimdi detayları inceleyelim.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

Eğer kredi notunuz düşükse yada sıfırsa normal şartlarda kredi alma imkanınız yoktur. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi 1300 ve altındaki kredi puanı bankalar tarafından pek hoş karşılanmamakta ve yapılan kredi başvuruları reddedilmektedir. Burada kredi notu nasıl oluşur sorusunu kısaca yanıtlayıp asıl konumuza dönelim. Sizin önceden çektiğiniz kredilerin veya kredi kartı borçlarınızın düzenli ödenmiş olması, banka hesaplarınızdaki hareketlilikler başta olmak üzere tüm bankacılık ve finansal işlemleriniz kredi notunuzu olumlu yada olumsuz yönde etkilemektedir.


Şimdi kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim diyorsanız eğer en az 1300 olmalı. Peki bu kadar yüksek değil ve daha düşükse hatta sıfırsa ne olacak. İlk önerimiz kredi puanınızı yükseltmeniz olacak. Bunu nasıl yapacağınız ile ilgili kredi notu yükseltme teknikleri yazımızı okuyabilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse ilk olarak bir kredi kartı alıp tüm alışverişlerinizi bunun üzerinden yapacaksınız. Ödeme zamanı geldiği zaman asgari tutarı değil tüm borcu ödeyeceksiniz. Bankada hemen bir hesap açıp otomatik ödeme talimatı vererek bir kaç faturanızı bunu hesaptan ödeteceksiniz. Hesaba bir miktar para atacak ve burada bekleteceksiniz. Bu hesaptan bir kaç sefer havale ve eft yapacaksınız. Aynı hesaba başkaları tarafından eft ve havale yapılmasını sağlayacaksınız. Bu şekilde kredi notunuz bir süre sonra istenilen seviyelere gelmeye başlayacak.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim

Kredi notu kaç ayda yükselir derseniz eğer dediklerimizi uygularsanız en geç 3 ay içerisinde bankaların istediği seviyelere kredi puanınızı taşıyabilirsiniz. Üç aşağı beş yukarı durum bundan ibarettir. Ayrıca kredi notu yükseltme yolları hakkında aşağıdaki kısa videoyu da seyredebilirsiniz. Kısa bir sunum fakat kafanıza takılan pek çok sorunun yanıtı aslında bu videoda gizli.


Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

İlk olarak kredi notunun sıfır olması durumuna değinelim ve ardından kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri konusuna girelim. O ana kadar hiç bir bankacılık işlemini kullanmayanların notları sıfır olur. Normal şartlarda böyle bir şey mümkün değildir. Sizin kredi notunuz eğer sıfırsa daha önce hiç kredi çekmemiş, kredi kartı kullanmamış yada bankalarla hiç işiniz olmamıştır. Kredi notum neden sıfır diyorsanız sebep budur. Bir önceki paragraftaki adımları uygulayarak kredi puanı edinmeye başlayabilirsiniz.

Farklı sebeplerden ötürü kredi notum hesaplanamadı diyorsanız eğer Findeks sitesinden durumunuzu yazabilir veya telefon ile ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bu tür hatalar kimi zaman meydana gelebiliyor ve bilgilendirme yapıldığı zaman çözülüyor.

Geçmiş tecrübelere göz atacak olursak kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2016 senesinde şu şekilde oluştu.

 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Odeabank
 • Türk Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Anadolubank
 • Denizbank
 • Halk Bankası
 • Alternatif Bank

Peki ne yaparsanız yapın bir türlü puanınız artmıyor ve kredi notu olmadan kredi veren bankalar şeklinde bir arayışa giriyorsanız ne olacak. Arkadaşlar çok açık ve net notunuz düşükse kredi alamazsınız ancak şöyle bir durum var. Sağlam bir kefil (memur, emekli vb.) yada üzerinize kayıtlı tapulu bir ev yada arsa varsa onu ipotek ettirerek kredi çekme imkanınız olabilir. Bu durumu banka ile görüşüp çözebilirsiniz. Daha farklı bilgiler almak isterseniz arama bölümüne banka kredi notu yazarak konu ile ilgili yazdığımız diğer makalelere ulaşabilirsiniz.

Kredi notunun sıfır olması ile ilgili nadirde olsa şöyle bir sorun da olmaktadır; teknik bazı nedenlerden dolayı yaptığınız sorgulama da böyle bir sonuç alıyor olabilirsiniz. Eğer bankacılık işlemleri yapıyor ve bunları sorunsuz bir şekilde sürdürüyorsanız, buna rağmen kredi skorunuz sıfırsa Findeks müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirebilir ve incelenmesini talep edebilirsiniz. Tüm bu anlattıklarımız dışında bir sorununuz varsa bize iletişim bölümünden veya yazımızın alt kısmındaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. En kısa sürede mesajınıza yanıt vereceğiz.

Etiketler:

Findeks Banka Kredi Notum Sıfır Ne Yapmalıyım? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Emre Göktürk dedi ki:

  Merhaba benimde böyle bir sorunum var daha önceleri bankada mevduat hesabım vardı ancak kredi kartım yoktu şimdi kredi kartı almak istiyorum alamıyorum asgari ücretle çalışanım kredi puanım oluşmamış nasıl bir yol izlemem gerek şimdiden teşekkür ederim.

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba Emre Bey,

   Aşağıda adresini vereceğim yazıdaki kredi notu yükseltme teknikleri kısmını incelemenizi öneriyorum.
   https://ekredinotum.com/kredi-notum-neden-duser-387.html

   Saygılar..

Sayfa başına git