Hafta Sonu Eft veya Havale Yapılır mı?

Hafta Sonu Eft veya Havale Yapılır mı?
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 892 kez okundu.

Çok sık sorulan ve merak edilen konuların başında hafta sonu havale yapılır mı meselesi geliyor. Bugün sizlerle hafta sonu eft yada havale yapılır mı sorusuna yanıt arayacağız. Aslında konu çok basit uzun uzun anlatacak pek bir şey yok ama bazı detaylar var onları kısa da olsa sizlerle paylaşacağım.

Hafta Sonu Havale


Havale işlemi aynı bankadaki iki hesap arasındaki para transferidir. Hafta içi yada hafta sonu fark etmeksizin istendiği anda yapılır ve hemen karşı tarafın hesabına para transferi gerçekleşir. Hafta içleri banka şubeleri kapalı olduğu için şube kullanılarak yapılamaz ama internet bankacılığı, mobil şube veya atmler aracılığı ile yapabilirsiniz. Havale işlemleri için bir masraf kesilmez çünkü aynı bankanın farklı hesapları arasında olan bir işlemdir. Gelen bir soru da şöyleydi bu konu ile ilgili; bayramda havale yapılır mı? Evet arkadaşlar havale de herhangi bir zaman, tatil yada başka bir kısıtlama yoktur. İstenildiği an yapılır ve o an karşı hesaba para geçer. Aynı işlem hafta sonu cebe havale işlemi içinde geçerlidir.

Hafta Sonu Eft veya Havale Yapılır mı?

Hafta Sonu Eft Yapılır mı?


Hafta sonu eft işlemi de havale gibidir. Dilediğiniz zaman eft işlemi yapabilirsiniz. Fakat bunda farklı bir durum vardır. Oda yapılan eft sadece mesai saatleri içerisinde karşı tarafın hesabına geçer. Yani siz cumartesi günü bir eft işlemi yaparsanız bu bir talimattır ve ancak pazartesi günü mesai saatleri içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılır. Mesai saati içerisinde yapılan bir eft işlemi ise en geç 1,5 saat içerisinde tamamlanır. En erken de 5 dakika gibi bir sürede biter. Atm den yatırılan para ne zaman hesaba geçer sorusuna ise vereceğimiz cevap yine aynıdır. İşlem eft ise ilk mesai gününün ilk saatleri, havale ise anında.

Hafta sonu para gönderme işlemleri hakkında paylaşacağımız bilgiler bunlardan ibarettir. Daha farklı ve bizim burada anlatmadığımız konu varsa lütfen yorum bölümünden bizlere yazın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git