Hangi ATM’ler Kartsız Döviz Bozuyor?

Hangi ATM’ler Kartsız Döviz Bozuyor?
18 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 8.091 kez okundu.

Malumunuz döviz büroları sadece gündüzleri mesai saatlerinde çalışıyor. Kimi zaman bulunduğumuz mekanda veya civarda döviz bürosu bulamıyoruz. Aniden Türk Lirasına ihtiyacımız oluyor fakat şansımıza o anda üstümüzde sadece döviz bulunabiliyor. Bu gibi durumlar daha çok yurt dışından yeni geldiğimizde başımıza geldiği gibi farklı zamanlarda da gelebilir. Bugünkü yazımızda hangi atmler döviz bozuyor konusuna değineceğiz. Özellikle son dönemlerde dövizdeki yükselişle birlikte pek çok vatandaşımız ellerindeki dövizleri Türk Lirasını değerlendirmek için bozdurma gayreti içerisinde. Hal böyle olunca döviz bürolarında sıra bekleme gibi durumlarda olabiliyor. İmdadımıza yine atmler yetişiyor.

Hangi ATM'ler Kartsız Döviz Bozuyor?

Atm Döviz Bozdurma

Günümüzde atmlerden para çekme, para yatırma, eft, havale, borç ödeme, hatta vergi ödeme dahil pek çok işlem yapılıyor. Eskiden olmayan yeni bir özellik daha geldi. Oda döviz bozan bankamatikler. Şu anda halihazır da neredeyse tüm atmler kartsız döviz bozma işlemi yapıyor. Çok nadir de olsa teknolojisi eskide kalmış ve döviz tanımlama özelliği bulunmayan atmler yok mu elbette var. Fakat bu çok nadir olan bir durum. Atmler çoğu yerde yanyana olur ve bunlardan birisi muhakkak döviz bozar. Atmlerden döviz bozdurulması ile ilgili çoğu banka yarış içerisinde oldukları için teknolojilerini hızla yenilemektedirler. Sizinde dikkatinizi çekmiştir pek çok atm değişiyor ve yeni dokunmatik ve çok fonksiyonlu atmler yerini alıyor.

Hangi atm dolar bozuyor veya hangi atm Euro bozuyor diye ciddi bir araştırma yapmanıza bu sebeplerden ötürü gerek yok. Herhangi bir atmde kartsız veya kartlı bir şekilde döviz bozabilirsiniz. Bu konuda yapı kredi atm döviz bozdurma ve ziraat atm döviz bozdurma konularında en rahat çalışabileceğiniz bankalardır.


Ptt döviz bozar mı diye soracak olursanız son yapılan uygulama değişiklikleriyle birlikte artık PTT şubelerinden de dolar yada Euro başta olmak üzere neredeyse tüm para birimlerini bozmanız veya almanız mümkün hale gelmiştir. Şu ana kadar gezip baktığım tüm PTT şubeleri Dolar yada Euro’yu sorunsuz bir şekilde bozdular. Eğer herhangi bir atm de sorun yaşarsanız bu konu ile ilgili atm başından ayrılmadan o bankanın telefon şubesini arayarak durumu bildirmeniz yararınıza olacaktır. Atmlerden döviz bozdurma ile ilgili yaşadığınız problem yada deneyimleri sitenin alt tarafındaki yorum bölümünden bizlere iletirseniz çok seviniriz. Bu sayede diğer takipçilerimiz de gözden kaçırdıkları noktaları öğrenmiş olurlar.

Etiketler:

Hangi ATM’ler Kartsız Döviz Bozuyor? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ahmet Atay dedi ki:

    Yeni nesil ATM’ler dediğiniz gibi döviz bozma işlemi yapıyor. İnşallah en kısa sürede bu tür makineler eskilerle yer değiştirir.

Sayfa başına git