Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
22 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 596 kez okundu.

Geçmişe yönelik pek çok mahkeme, tüketici hakem heyeti kararı olmasına rağmen bankalar hesap işletim ücreti yada yıllık aidat adı altında masraflar alıyor. Bu durumda tüketicileri hesap işletim ücreti almayan bankalar arayışına itiyor. Bugün sizlere hangi bankalar vadesiz hesaplar için hesap işletim ücreti almıyor o konuyu incelyeceğiz.

Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar

Az önce de belirttiğimiz gibi normalde pek çok karar bulunuyor. Bankaların vadesiz mevduat hesaplarından ve kredi kartlarından aidat yada masraf almamaları konusunda. Aslına bakarsanız kredi kartları için artık her banka kart aidatı olmayan seçenekleri de müşterilerine sunuyor. Fakat hesap işletim ücretlerinde durum biraz karışık. Bankalar sizlere hesap işletim ücreti ödememeniz için en az 2 tane faturanız için otomatik ödeme talimatı vermenizi ve bu sayede hesap işletim ücreti alınmayacağını söylüyor. Gelin şimdi hiç bir şart öne sürmeden hesap işletim ücreti olmayan bankalar 2017 yılında hangileri olacak ona bakalım.


Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi bankası sadece kendi müşterilerine özel bir hesap sunuyor. Eğer halihazırda Yapı Kredi müşterisi iseniz Nuvo hesabı açabilirsiniz. Peki Yapı Kredi nuvo nedir derseniz hesap işletim ücreti olmayan şubesiz bir bankacılık hesabıdır.

QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti

QNB Finansbank hesap işletim ücreti ödemek istemeyen kişilere özel olarak Enpara adı verilen bir hesap seçeneği sunuyor. Eğer enpara hesabı açarsanız ne hesap işletim ücreti nede havale veya eft ücreti ödemezsiniz. Şu anda belkide piyasada en çok kullanılan hesap işletim ücreti gerektirmeyen hesap budur.

CEPTETEB

Teb tarafından duyurusu yapılan bir başka hesap işletim ücreti istemeyen hizmette CEPTETEB’dir. Mobil uygulama yada internet şubesi aracılığı ile kullanılan şubesiz bir bankacılık hesabıdır. Tüm işlemleri ücret ödemeden kendiniz bankanın mobil uygulaması yada internet sitesinden yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücretsiz Hesap

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda açacağınız Türk Lirası yada döviz hesabı fark etmeksizin hiç bir hesaptan ücret alınmamaktadır. Ayrıca bu hesaplardan yapacağınız para transferi yada diğer işlemler için de ücret ödemezsiniz.

ING Günlük Paket

ING günlük paket hesabı kullanıcıları kredi kartı, mobil hizmetler, internet bankacılığı ve atmlerden yapacakları işlemler için kart aidatı, hesap işletim ücreti yada diğer bankacılık hizmet ücretlerini ödemezler.

HSBC Büyük Adım

En az 500 TL değerinde otomatik ödeme talimatı verirseniz HSBC büyük adım hesabı sahibi olabilirsiniz ve hesap işletim ücreti olmadan bir hesap sahibi olabilirsiniz.

İGaranti

Enpara ile aynı özelliklere sahiptir. Garanti Bankası hizmetidir. Hesap işletim ücreti yada diğer hizmet ücretleri alınmamaktadır. Eğer Garanti Bankası hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız bu hesaptan açtırabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans Bankası da artık müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.

Albaraka Türk Bankası

Albaraka Türk Bankası son aldığı karar ile kendi bankasında hesabı olan kişilere hesap işletim ücreti yada diğer bankacılık hizmetlerinin ücretlerini yansıtmamaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Kalktı mı?

Maalesef hesap işletim ücreti kalkmadı. Hala pek çok banka tarafından aylık, üç aylık yada altı aylık periyotlarda müşterilerden kesilmektedir. Eğer böyle bir ücret ödemek istemiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bankalardan hesap açabilir ve ücret ödemezsiniz. Burada gelin şimdide öğrenciden hesap işletim ücreti almayan bankalar konusuna girelim. Eğer öğrenciyseniz öğrenci belgenizi sunarak hesap işletim ücreti ödemeyeceğiniz bir banka bulunmaktadır. Ziraat Bankası hesap işletim ücreti öğrenci belgesi sunduğunuz takdirde almamaktadır.

Bankalardan Hesap İşletim Ücreti Geri Alınabilir mi?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git