İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu ve Aracı 2017

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu ve Aracı 2017
1 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 418 kez okundu.

Bankadan ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız en uygun şartlar ve faiz oranları ile bu işi yapmak istediğinize eminim. Her bankanın kendine göre şartı ve faiz oranı bulunmaktadır. Bu noktada sizlere ilk tavsiyemiz bankaların sitelerine girerek onların oluşturdukları ihtiyaç kredisi hesaplama tablosu kullanmanızdır. Çünkü bizim burada oluşturacağınız ve sizlere sunacağımız uygulama sadece bir varsayım olarak kalacaktır. Sizlere bu hesaplama tablolarını nasıl kullanacağınızı ve analizi nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağım.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Programı


İhtiyaç kredisi hesaplama programı için sizlere tavsiyelerimiz şunlar olacak. İlk olarak boş bir kaç kağıt ve kalem hazırlayın. Ardından tüm bankaların sitelerine tek tek girip çekmek istediğiniz tutara göre bir hesaplama yapın. Yaptığınız hesaplamaya göre çıkan aylık taksit ödemesini ve toplamda ödeyeceğiniz tutarı bu kağıda not olarak girin. Bunun yanında sizden alınacak dosya masrafı yada diğer masrafları not alın. En son aşamada aldığınız notları başka bir boş kağıda toplam ödenecek tutarın azlığına göre sıralayın.

Yaptığınız bu ihtiyaç kredisi hesaplama listesinde ilk sıradaki sizin totalde en az ödeme yapacağınız banka olduğu için ilk tercih etmenizi önereceğimiz kredidir. Fakat başvuru yapmadan önce banka ile bir daha görüşerek dosya masrafı yada diğer masrafları kabul etmeyeceğinizi belirtin. Bu sadece şansınızı denemek olacaktır. Listenizdeki ilk beş sıradaki bankaların tümüne aynı teklifi yapın ve ısrarcı olun. Bu sayede toplamda ödenecek tutarı bir nebze de olsa düşürmüş olacaksınız.


Ayrıca yapacağınız ihtiyaç kredisi hesaplama işleminde hayat sigortası yada başka bir sigorta tutarının olup olmadığını da bankanın sitesinde kontrol edin. Çünkü bu ihtiyaç kredisi hesaplama araçları çoğu zaman sigorta olayını hesaba dahil etmemektedir. Eğer böyle bir ibare görmüyorsanız banka ile görüşerek toplam ödenecek tutara bu masrafın dahil olup olmadığını sorun. Ve tabi ki bu sigorta olayının her yıl yenilenip yenilenmeyeceğini de öğrenin. Çünkü yapacağınız hesap bu yıllık sigorta yenileme ücreti ile şaşabilir.

Bu yazıyı sizlerden gelen aşağıdaki sorulara göre yazdık. Bir sonraki makalemizin içerisinde bir ihtiyaç kredisi hesaplama aracı da bulabileceksiniz. Ayrıca internet üzerinde pek çok hesaplama formulü ve excel dosyası da bulunmaktadır. Bunları da incelemenizi öneriyoruz. Fakat netice de başta da belirttiğimiz gibi en sağlıklı yol bankaların web sitelerindeki araçları kullanmanız olacaktır. Bunun yanında mobil uygulamalarla da hesaplama işlemi yapmanız mümkündür.

Etiketler:

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu ve Aracı 2017 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ahmet dedi ki:

    En uygun ihtiyaç kredisi sizler için özellikle maaş hesabınızın olduğu yada normal hesabınızın olduğu bankada oluyor. Tabi önce gidip görüşmek lazım. Görüşmeden ve diğer bankalarla karşılaştırmadan başvuru yapmayın.

Sayfa başına git