İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
11 Mart 2017 tarihinde eklendi, 450 kez okundu.

Kredi başvurularında bildiğiniz gibi bankalar gelir belgesi istemektedir. Bazı kişiler gelir belgesi sunamadığı için kredi onayları maalesef olumsuz sonuçlanıyor. Bunun yanında gelir belgesi olan ama çekeceği kredi tutarı yüksek olanlar da oluyor ve gelirleri bu krediyi ödeyemeyebileceği için yine kredi başvuruları ret olabiliyor. İşte bu noktada ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi ciddi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. İlk önce kısa bir video var onu izleyelim sonra tek tek bankaların ipotekli kredi şartları hakkında bilgiler verelim.

Gayrimenkul İpoteği Karşılığında Kredi Kullanabilir miyim?

İpotek İle Kredi Veren Bankalar

Bankaların ipotekli kredi olayları iki şekilde olmaktadır. Bunların ilkini araç ipotekli kredi veren bankalar şeklinde, diğerini ise ev ipotekli ihtiyaç kredisi şeklinde ayırabiliriz. Şimdi gelin tek tek bazı büyük bankaların ipotekle kredi verme şartlarını ve detaylarını inceleyelim.

ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi

ING Bank en fazla 48 ay vadeli olarak ipotekli kredi vermektedir. Faiz oranı bugün itibariyle 1,09 (Sizin çekeceğiniz gün daha farklı olabilir.) olarak belirlenmiştir. En fazla 2000000 TL tutarında kredi çekebilirsiniz. Bu kredi için gayrimenkul ipoteği yapma şartı vardır.

VakıfBank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ipotek ile krediyi en fazla 48 ay vadeli ve aylık yada 3 aylık şeklinde taksitlendirme alternatifi sunarak veriyor. Düzenli gelir sahibi olma şartı ve bunun yanında inceleme sonucunda kredi onayı gerçekleşiyor. Kredi kullanacak kişilere hayat sigortası yapılıyor. Her yıl yenilenmek şartıyla konut sigortası paketi de yapılması gerekiyor. Son olarak ipotek edilecek konutun ekspertiz raporundaki değerinin en fazla %80’i kadar kredi çekebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank Otomobil Rehni Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

En çok 48 ay vade ve aylık yada üç aylık şeklinde taksitlendirme ile araç ipoteği ile Vakıfbank’tan kredi alabilirsiniz. Aracın kasko sigortası banka tarafından yapılmaktadır. Gelir sahibi olma artı ve bunun yanında hayat sigortası şartı da bulunmaktadır. Çekilebilecek kredi tutarı aracın markası, modeli ve değerine göre en fazla %50’si olacak şekilde ayarlanmaktadır.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

18 yaşını doldurmuş ve kötü sicil sahibi olmayanların başvuru yapabileceği Akbank ipotekli kredi imkanından faydalanmak için gelir sahibi olmanız gerekiyor. Çekeceğiniz kredinin taksitleri hane gelirinin %50’si kadar olabiliyor. İpotek olarak ev yada iş yeri gösterebilirsiniz. Kredi imkanından yararlanmak için hayat sigortası şartı konuşmaktadır. Krediyi alabilmek için nüfus cüzdanı, pasaport yada ehliyetin aslı yada fotokopisi, ikametgah senedi, gelir belgesi ve gayrimenkulün tapusu gerekmektedir.

Garanti Bankası İpotekli Kredi Çekme

Garanti Bankası evini gösterene kredi kampanyası düzenlemektedir. Bu kredinin faiz oranları sabit yada değişken olarak sizin tercihinize bırakılmaktadır. Teminat olarak göstereceğiniz evin tapusu sizin adınıza olmalı. En fazla 48 ay vade yapabilirsiniz. Kredi Türk Lirası cinsinden verilmektedir. Erken ödeme yapmak isterseniz ödeme yapacağınız tutarın %1’i kadar ücret alınır. Çekeceğiniz kredi tutarı en fazla ipotek ettireceğiniz evin ekspertiz değerinin %50’si kadar olabilir. Kefil şartı yoktur ama gerekli görülürse bu şartta aranmaktadır.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Arsa ipotekli kredi veren bankalar arasında ilk sırada Ziraat Bankası yer almaktadır. Bunun yanında ev yada iş yeri ipoteği de kabul edilmektedir. Şimdi gelin şartlara bakalım. Çekebileceğiniz kredi tutarı en fazla ekspertiz değerinin konut için %80, iş yeri için %75, imarlı arsa için ise %50’si kadar olabiliyor. En çok 48 ay vadeli olarak kredinizi çekebiliyorsunuz. Banka eğer ihtiyaç duyarsa başka teminatta isteyebiliyor. Kredi ödemeleri bitene kadar hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapma şartı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Halkbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank ipotekli ihtiyaç kredisini en fazla 48 ay vadeli ve 1,15 faiz oranı ile vermektedir. Örnek olarak 100000 TL tutarındaki bir kredi için 525 TL tahsis ücreti ve 805,76 TL (650 TL ekspertiz, 155,76 TL ipotek tashihi) diğer masraflar adı altında kesinti yapılmaktadır. Ya da siz bu ödemeyi yapabilirsiniz. Tahsis ücretinin içerisinde %5’lik banka sigorta muamele vergisi dahildir. Ayrıca hayat sigorta şartı da bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git