www.vfxfilm.com | www.livelyfilm.com | www.filmondes.com | www.filmsilo.com | www.dixifilms.com| www.tusfilm.com | www.filmcak.com| www.flafilm.com | www.nvpfilm.com| www.filmovtia.com | www.henafilm.com| www.mvdpfilm.com | www.sumifilm.com
İş Bankası Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır? | ekredinotum.com

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?


Teknolojinin bu kadar ilerlemesine bankalarda seyirci kalmadı ve daha önce asla yapmayı bile hayal edemediğimiz kimi işlemleri yapma imkanını bizlere sundu. Bugün sizlerle İş Bankası cepbank para gönderme işlemini inceleyeceğiz. Konumuzu daha da anlaşılabilir olması açısından resimli olarak anlatacağız. Yazımıza tam başlamadan önce bilmeyen arkadaşlarımız için havale ve eft arasındaki farkı anlatalım ardından meselemize geçelim. Havale aynı bankadaki farklı hesaplar arasındaki para transferidir, eft ise farklı bankalar arasındaki para transferidir. İş Bankacı cebe havale dediğimiz zaman anlaşılacağı üzere başka bir İş Bankası hesabına cep uygulaması ile para transferi yapıyoruz.

İş Bankası Cebe Havale

İş Bankası hesabınızdan başka birisine cep havale yapmak için iki yolunuz bulunuyor. Bunlardan birincisi internet şubesine web üzerinden giriş yapmak, diğeri ise mobil uygulama ile yapmak. Şimdi gelin her iki işlemi de tek tek anlatalım. Alternatifler olmasına rağmen ben her zaman cebe havale için mobil uygulamayı kullanıyorum. Oldukça basit bir arayüzü var ve kullanıcı dostu. Sizlere de bunu öneriyorum. Fakat böyle bir imkanınız yoksa tabi diğer seçeneği değerlendireceksiniz. Neticede aynı iş yapılıyor.

İnternet Şubesi İle Cebe Havale

İlk olarak web üzerinden olan işleme bakalım. İş Bankası web sitesine girdiğiniz zaman sağ üst tarafta bireysel kısmına tıklıyorsunuz. Bu tıklama işleminden sonra ayrı bir pencerede internet şubesi giriş sayfası geliyor. Bu sayfada TC kimlik numarası yada müşteri numarası ile giriş imkanı oluyor. Bunlardan birisini girip ardından şifrenizi giriyorsunuz. Eğer cep anahtarınız aktif değilse cep telefonunuza tek kullanımlık şifre geliyor. Bu şifreyi giriyorsunuz. Cep anahtarınız aktifse uygulamadan bu şifreyi alıp giriyorsunuz. İş Bankası internet şubesine girdiğiniz zaman sol taraftaki menüden para aktarma kısmına, ardından da havale bölümüne tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelen ekranda cebe kısmına tıklayarak açılan sayfadan para göndermek istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını ve cep telefon numarasını gireceksiniz. Alt kısımdan da göndermek istediğiniz rakamı. Sonra devam kısmına bastığınız zaman karşınıza bir onay sayfası gelecek. Eğer bilgiler doğru ise onaylayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Şunu unutmayın İş Bankası cepbank iptal etme gibi bir durum yoktur. Eğer bilgilerin doğruluğunu görür ve onaylarsanız para karşı tarafa geçmiş sayılır. Fakat siz yine de eğer hatalı bir işlem yaptığınızı düşünüyorsanız karşı taraf parayı çekmeden önce çağrı merkezini arayarak durumu bildirip bu hatayı düzelttirmeyi deneyebilirsiniz.
İş Bankası cebe havale limiti ilk kullanımlarınız ise en az 10 TL en çok ise 1000 TL’dir. Bu miktarı daha da arttırmak isterseniz banka ile görüşmeniz ve cebe havale limitini arttırma talebinde bulunmanız gerekmektedir. Eğer çok sık cebe havale işlemi yapıyorsanız ve miktarlar yüksek oluyorsa belli bir zaman sonra banka tarafından bu limit kendiliğinden arttırılıyor. Aşağıdaki resimde iki ayrı ekranında resimleri altlı üstlü birleştirilmiştir. Tek ekran değil yani iki ekrandır.

İnternet Şubesi İle Cebe Havale

Mobil Uygulama İle Cebe Havale

İş Bankası mobil uygulaması ile cebe havale işlemi oldukça basittir. Uygulamayı açtığınız zaman karşınıza şifre gireceğiniz bölüm gelecek. Buraya şifrenizi girdiğiniz zaman uygulama tüm fonksiyonları ile açılmış olacak. Açıldıktan sonra sol üst kısımdaki menü sekmesine basarak para aktarma ve oradan da havale seçeneğine gelin. Sonra karşınıza gelen ekrandan cebe havaleyi tıklayın. Bir sonraki ekranda ne kadar para göndereceğiniz ve alt kısımda ise havale göndereceğiniz kişinin TC kimlik numarası ile cep telefon numarasını gireceğiniz kısım olacak. İlgili alanları doldurduktan sonra devam tuşuna basmanız gerekiyor. Bu işlem sonrası onaylamanız için bilgiler size tekrar gösterilecek. Onay verdiğiniz zaman işlem sonlanmış oluyor. Yine iki farklı sayfayı tek resim yapıp sizlerle paylaştık.

Mobil Uygulama İle Cebe Havale

İş Bankası Cebe Havale Para Çekme

Bu aşamadan sonra İş Bankası cebe havale para nasıl çekilir konusuna geçelim. İster mobil, ister internet şubesi ile bu işlemi yapın fark etmez, en çok 10 dakika içerisinde cebe havale yaptığınız kişinin telefonuna İş Bankası’ndan bir referans numarası gelecek. Bu numara ile dilediği bir İş Bankası ATM’sinden parasını çekebilir.

Sizin İş Bankası referans numarası nasıl alınır diye düşünmenize gerek yoktur. Havale işlemi esnasında girilen numaraya banka otomatik olarak bir referans numarası göndermektedir. Eğer İş Bankası cebe havale mesaj gelmedi diye endişeleniyorsanız 10 dakika bekleyin. 10 dakika içerisinde gelmemişse hala o zaman bankayı arayarak konu ile ilgili bilgi isteyin.

Son olarak İş Bankası cebe havale hafta sonu oluyor mu diye soracak arkadaşlara yanıt verelim. Evet arkadaşlar bu işlemi 7/24 yapabilirsiniz. Havale yaptığınız kişiye referans numarası geldikten sonra dilediği bir İş Bankası para çekme makinesinden parasını alabilir. Yazımızda olabildiğince detaylı bir anlatım yapmaya çalıştık, fakat yine de izah edemediğimiz bir nokta varsa veya daha farklı bir problemle karşılaştıysanız alt kısımdaki yorum ekle bölümünden sorunuzu bizlere yöneltebilirsiniz.15 Yorum

 1. Cemil Şubat 26, 2017
 2. Hatice Şule Nisan 20, 2017
  • Semih Buzğan Nisan 23, 2017
 3. Sait Nisan 26, 2017
 4. Ahmet Eylül 12, 2017
  • Semih Buzgan Eylül 13, 2017
 5. Mehmet çiçek Eylül 16, 2017
  • Semih Buzgan Eylül 19, 2017
 6. Bünyamin Ekim 9, 2017
  • erdinc Ekim 18, 2017
 7. Yağız Ekim 25, 2017
 8. fatih Kasım 20, 2017
  • Semih Buzgan Kasım 20, 2017

Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir