İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme
17 Mart 2017 tarihinde eklendi, 439 kez okundu.

Kredi notu artık yaşantımızın her alanında karşımız açıkmaktadır. Özellikle de finansal konularda. Örneğin kredi çekmek istediğinizde, araç kiralamak istediğinizde, kredi kartı almak yada limit arttırma taleplerinizde hatta taksitle cep telefonu almak istediğinizde bile. Tüm bu işlemleri yapmadan önce kredi puanınızı öğrenmeniz işlem anında olumsuz bir durumla karşılaşmamanız için büyük önem arz etmektedir. Sizlerden çok sık Findeks kredi notu kaç olmalı sorusu geliyor. Asıl konumuz olan İş Bankası kredi notu sorgulama meselesine geçmeden önce kısaca buna değineceğiz, ardından resimli olarak asıl işimize bakacağız.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Bildiğiniz gibi kredi skoru yani puanı 0 – 1900 arasında değişmektedir. Tahmin edebileceğiniz gibi sıfır en düşük not 1900 ise en yüksek nottur. Türkiye’deki vatandaşların kredi notu ortalamaları 1300 olarak değerlendirilmekte ve bunun altı düşük nota sahip kişiler üstü ise yüksek nota sahip kişiler olarak bölünmektedir. Kredi çekebilmek için kredi notunuz en az 1300 olmalıdır. Bu rakamın altını bankalar riskli müşteri olarak değerlendirmekte ve yüksek rakamlı kredilerini onaylamamaktadır.

İş Bankası Kredi Puanı Sorgulama

Bu yazıyı kaleme alırken (17.03.2017) İş Bankası’nın hem internet şubesine hem de mobil şubesine girdim fakat kredi notu sorgulama ile ilgili bir menü bulamadım. Sadece kredi risk raporu ile ilgili bir seçenek var. Olsun buda işimizi görüyor. Eğer illa ki İş Bankası’ndan kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız muhtemelen herhangi bir şubesine giderek bu bilgiye sahip olabilirsiniz. Banka sizden kredi notunuzu öğrenmeniz için ücret talep edebilir bilginiz olsun. Ama kimi ziyaretçilerimizden gelen maillere göre siz kredi çekmek için gittiğinizde bu bilgiyi ücretsiz de alabildiğinizi söylüyorlar. Normalde kredi notu öğrenme ücretsiz bir hizmet değildir.

İlginizi Çekebilir:  Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisleri 2017

İş Bankası Kredi Risk Raporu (İnternet Şubesi)

İş Bankası internet şubesinden tek bir tıkla kredi risk raporunuzu öğrenebilirsiniz. Aşağıda resimde de göreceğiniz gibi kredi risk raporu ücretsiz değildir. İş Bankası kredi risk raporunuzu size sunmak için 8 TL ödeme almaktadır. İnternet şubesine giriş yaptığınızda krediler sekmesine gelerek buradaki kredi risk raporu linkine tıklayarak raporunuzu mail adresinize isteyebilirsiniz.


İş Bankası Kredi Risk Raporu (İnternet Şubesi)

İş Bankası Kredi Risk Raporu (Mobil Şube)

İş Bankası mobil şubesine girerek de kredi risk raporu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Mobil şubeye girdiğiniz zaman sol taraftaki menü seçeneklerinden krediler bölümüne gelip oradan da kredi risk raporu yazısına tıklarsanız raporu alabileceğiniz ekrana gelebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Risk Raporu (Mobil Şube)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git