Kesin Onaylı Kredi Başvurusu (Ön Onaysız)

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu (Ön Onaysız)
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 446 kez okundu.

Bugün sizlerle kesin onaylı kredi başvurusu nasıl yapılır ve aslında böyle bir kredi türü var mıdır onu inceleyeceğiz.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

Gelin ilk önce nedir bu kesin onaylı kredi olayı ondan biraz bahsedelim. Reklamlarda çok sık görüyoruz. Bankalar bir sms numarası veriyor ve TC kimlik numaranızı atın ve krediniz hemen onaylansın diyorlar. Peki gerçekte durum böyle mi? Aslına bakarsanız iki yönü var bu ön onaysız kredi çekme meselesinin. Biz ilk olarak iyi olmayan kısmından bahsedelim, sonra iyi olan tarafa bakalım.


Kesin Onaylı Kredi Başvurusu (Ön Onaysız)

Siz bankalara sms ile kredi başvurusu yaptığınız zaman hemen cevap verir ve krediniz onaylandı en yakın şubemize gelin lütfen derler. Bu aslında sizi şubeye çekmek için bir reklam stratejisidir. Asıl kredi süreci siz şubeye gittiğiniz zaman başlar. Yani aslında sms ile başvuru yapmanızın tek sebebi sizi şubeye davet etmektir. Şubeye gittiğiniz zaman size bilgilerinizi alacakları bir başvuru yaptırırlar ve ardından gerekli olan evrak listesini söylerler. Bu evrakları teslim ettiğiniz zaman kredi onay süreci başlar. Yani aslında normalde direk şubeye gidip kredi başvuru yapmakla sms ile yapmak arasında hiç bir fark yok.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Şimdi gelin ikinci kısım olan iyi tarafını inceleyelim. Önceki makalelerimizde sıklıkla bahsettiğimiz kredi notu olayı vardı hatırlarsanız. Eğer kredi notunuz 1300 ve üzeri ise başvuru yaptığınız krediler onaylanıyor. Hatta rakam 1500 ve üzeri ise bankalar sizi arar ve kredi vermek için ısrar ederler. Size kredi puanınız yüksekse bankalardan kesin kredi çıkartılır tarzı sms veya e-postalar gelir.

Aslına bakarsanız kesin kredi onayı için kredi notunuzun istenilen düzeylerde olması yeter de artar bile. Diğer konular teferruat ve kırtasiye işleridir. Siz bankaya gitmeden hesaba kredi istediğiniz zaman ilk önce kendiniz kredi notunuzun sorgulamasını yapmalısınız ki sonradan bir sürpriz yaşamayın. Sürpriz de şudur, eğer kredi başvurunuz reddedilirse kredi puanınız bundan olumsuz bir şekilde etkilenecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git