Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar 2017

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar 2017
19 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.006 kez okundu.

İsterseniz ilk önce kırmızı kalem yemek nedir o konuyu bir netleştirelim. Çünkü hala bazı açık noktalar ve yanlış anlaşılmalar mevcut. Şimdi sizin kredi yada kredi kartı borcunuz olduğunu varsayalım. Bu borcun son taksidini 3 ay boyunca ödemezseniz artık dosyanız banka tarafından bir hukuk bürosuna yada avukata verilir. Bu noktada artık kara listedesinizdir ve bankalar tarafından kırmızı kalem yemek olarak da tabir edilen durumla baş başasınızdır. Yani dosyanız avukatlık olduğu zaman kırmızı kalem yersiniz. Özetle kırmızı kalem süresi 3 aydır diyebiliriz.

Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

Eğer kırmızı kalem yedim nasıl kredi çekebilirim diye bir düşünceniz varsa en son diyeceğimizi ilk başta söyleyelim ve sonra çözüm yollarına geçelim. Kırmızı kalem yiyenler artık bankaların ve özellikle Merkez Bankası’nın kara listesine girmiştir ve ne kredi kartı ne de kredi kullanma imkanı artık yoktur. Hatta bankalarda hesap açmak istediğiniz zaman da büyük ihtimalle ret yiyeceksiniz ve açabilseniz bile para yatırdığınız anda bloke olacaktır.


Bankalar ellerinden geldiğinde müşterilerine kredi ve kredi kartı verme arayışındadır. Çünkü en büyük gelir kalemlerini kredi kartı ve kredilerden elde ettikleri faiz oluşturmaktadır. Fakat bu herkese kredi ile kredi kartı verecekleri anlamına gelmemektedir. Geri ödeme alamayacaklarını düşündükleri kişilere direk ret vermektedirler. Ve kırmızı kalem yiyen kişiler de kötü sicil sahibi oldukları için potansiyel olarak kendilerini zarar ettirecek müşteri olarak görüp onay vermezler. İşte bu noktada kredi ihtiyacı olanlar kara listede olanlara kredi veren bankalar arayışına girerler ve durum her ne kadar parlak olmasa da tamamen karanlık da değildir. İki seçenek bulunmaktadır, şimdi gelin bunları inceleyelim.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Af Var mı?

Kırmızı kalem yediyseniz ilk ve en güçlü kredi çekme alternatifiniz af çıkmasını beklemektir. Ya da borcu kapattıktan sonra 5 yıl beklemek ve kara listeden çıkmaktır. Fakat bu günlerde şanslısınız çünkü bu yıl başında kara liste yani sicil affı çıktı. 2017 sicil affına göre 27 Temmuz 2017 tarihine kadar borçlarınızı yapılandırır veya tamamını öderseniz Merkez Bankası kara listesinden çıkartılırsınız ve bankalara kredi başvurusunda yada kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar bu yasaya göre değil kendi veritabanlarındaki bilgilere göre hareket etme özgürlüğüne sahipler. Ama borcu olmayan birisini geri çevirmek istemezler. Sizde 2017 kırmızı kalem affı ile ilgili bir girişimde bulunmak isterseniz son tarihi tekrar yazalım, 27 temmuz 2017.

Kredi Sicil Affı Nedir, Kapsamı Nelerdir ve Kimler Yararlanabilir?

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Bir diğer alternatif yol ise pazardaki büyük bankalar değil de diğer, piyasaya yeni girmiş olan bankalara başvurmaktır. Bu bankalar belli bir müşteri kitlesine sahip olmak için bazı konularda biraz daha gevşek davranmaktadır. Bu tür bankalara bizzat gidip müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve kredi taksitlerini ne şekilde ödeyeceğinizi net bir şekilde izah ederseniz bir şansınız olabilir. Sizden gelir belgenizi isteyeceklerdir ve belki kefil de talep edeceklerdir. Ama yinede hiç yoktan iyidir, şansınızı deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar 2017 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. KADİR İLDEN dedi ki:

    Selam yedi yıl önce kırmızı kalem yedim şu han için çok sıkışık durumdayım. Ne zaman bankaya gitsem olumsuz cevap geliyor şu an için çok acele 10.000 TL’ye ihtiyacım var bana yardımcı olur musunuz…

  2. Rukiye dedi ki:

    Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık.

Sayfa başına git