KKB Findeks Risk Raporu İtiraz

KKB Findeks Risk Raporu İtiraz
19 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 1.370 kez okundu.

Pek çok arkadaştan kredi notum hatalı yada risk raporum sorunlu diye mesajlar geliyor ve bizde bu konunun çözümü olan KKB Findeks risk raporu itiraz nasıl yapılır onu inceleyeceğiz. Bankalardan kredi çekmeden önce kredi notunuzu yada risk analiz raporunuzu almanızı öneriyoruz. Bunun sebebi eğer bir sorun varsa yada notunuz çok düşükse kredi başvurunuz ret olacak ve bu sizin notunuzu daha ad düşürecektir. Bu durumu yaşamamanız için önden kredi skoru yada risk analiz raporunuzu alıp detayları bilmeniz gerekir.

Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır?

Eğer risk raporunuzun hatalı olduğunu düşünüyorsanız bu iş için size önceden KKB itiraz dilekçe örneği gerekiyordu ama artık işlemler online yapılmakta ve böyle bir dilekçeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Kredi Kayıt Bürosu’nun web sitesinden risk raporunuza itiraz edebilirsiniz. Sistem online işlemektedir ve çok kısa sürede sonuçlanmaktadır. Tek yapmanız gereken https://www.kkb.com.tr/risk-raporu-itiraz adresine girmek ve formdaki bilgileri doldurmaktır. İtiraz formunda “Rapor Referans No”, “T.C. Kimlik No”, “E-Posta Adresi” bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.


Buradaki bilgilerden TC kimlik no ve e-porta adresinizi zaten biliyorsunuzdur. Sizlerden kayıt referans numarası nedir diye sorular geliyor o konuyu da detaylandıralım. Findeks sitesi üzerinden yada bankaların internet/mobil şubelerinden Risk analiz raporu yada kredi notu sorgulaması yaptığınız zaman karşınıza gelen ekranda ve mailinize gelen rapor dosyasında en üstte referans no veya referans kodu şeklinde bir kod yer alacak. İşte KKB kayıt referans numarası nereden alınır diye düşünmenize gerek olmayan aslında sizde var olan numara budur. Bu numara aldığınız yere göre 10 yada 11 haneli olmaktadır.

KKB İtiraz Sorgulama

Şimdi gelelim KKB itiraz sorgulama işleminin nasıl yapılacağına. Yine Kredi Kayıt Bürosu web sitesi üzerinden ilgili sorgulamayı yapabiliyoruz. https://www.kkb.com.tr/risk-raporu-itiraz-sorgulama adresine girdiğiniz zaman karşınıza gelen “Rapor Referans Numarası” alanına gerekli bilgiyi girip ileri diyerek işlemi sonlandırabilir ve sonucu öğrenebilirsiniz.

Konu ile ilgili merak edilen bir kaç soruyu da soru cevap şeklinde yanıtlayalım. Aslına bakarsanız yazı içerisinde bahsettik ama yine de akıllarda soru işareti kalmasın diye üstünden geçmiş olalım.

KKB Referans No Nasıl Alınır: Referans no sizin aldığınız risk analiz raporunun veya kredi notu raporunuzun üst kısmında yer almaktadır. Findeks kayıt referans no “Referans No” veya “Referans Kodu” adı ile görünmektedir.


KKB İtiraz Ne Zaman Yapılabilir: KKB Findeks risk analiz raporuna itiraz için raporu almanızdan sonra en çok 1 ay süreniz var. Raporu aldığınız zaman sorun görürseniz hemen başvurunuzu yapın. 1 aylık süreniz var ama beklemeye gerek yok.

KKB İletişim Telefon Bilgileri: Müşteri hizmetleri telefonu 444 4 552, adres ise “ Barbaros Mah., Ardıç Sokak, Varyap Meridian F Blok Ataşehir, İSTANBUL” şeklindedir. E-posta ile iletişim kurmak isterseniz bireyselde iletisim@findeks.com adresini kurumsalda ise info@kkb.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Etiketler:

KKB Findeks Risk Raporu İtiraz Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. mehmet yavuz dedi ki:

  Kayıt referans numarası 14 haneli nasıl alınır?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Yazının içerisinde zaten bu konu anlatılıyor.

 2. mehmet dedi ki:

  Rapor referans no 11 haneli giriyorum TC ve mail adresimi giriyorum. Sonra 14 haneli kayıt referans no istiyor. İşlemi bitiremiyorum. Neden?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Referans noyu eksik yada hatalı giriyorsunuzdur.

 3. Faruk dedi ki:

  Kayıt Referans Numarası itirazda bulunacağınız hesabın gönderildiği raporda yer alan ve itirazda bulunacağınız kaydın bulunduğu banka isminin en sağ tarafında yer alan 14 haneli numaradır.

Sayfa başına git