Kosgeb Hibe Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

Kosgeb Hibe Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?
5 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 344 kez okundu.

Hibe geri ödemesiz kredi almak artık çok kolay. Bu makalemizde Kosgeb hibe geri ödemesiz kredi nasıl alınır ve buna benzer başka krediler var mı bu konu hakkında bazı detayları birlikte inceleyeceğiz. Olabildiğince net ve güncel bilgiler vereceğiz fakat gerek kanunlar gerekse de şartlar sürekli değiştiği için konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı yazının alt kısmındaki yorum bölümünden bizlere çekinmeden iletebilirsiniz.

Konuya ilk olarak temelinden başlayalım ve Kosgeb yada diğer devlet hibesi nasıl alınır kısmına ardından geçelim. Hibe krediler İşkur ve Kosgeb iş birliği ile verilmektedir. İşkur kasasında biriken paralar haddinden fazla artmış durumda. İşsizlik de bildiğiniz gibi epey yüksek rakamlarda. Bu noktada Kosgeb ve İşkur birlikte çalışma kararı alıyorlar. Bu kredinin ana amacı işsiz bireyleri iş sahibi yapmak ve diğer işsizler için de yeni iş sahaları açmak.Bir kişiye hibe destek kredisi vererek hem onu işsizlikten kurtarıyor hem de birilerine iş vermesini sağlayarak başkalarını da çalışır duruma getiriyor.

Devlet Hibesi Nasıl Alınır?

Kosgeb hibe şartlarına gelecek olursak; ilk olarak “Girişimcilik Sertifikası” almanız gerekiyor. Bu sertifikayı almak için Kosgeb tarafından organize edilen tamamen ücretsiz olan yaklaşık 2 hafta süren bir kursa katılmanız gerekmektedir. Eğer sigortanız yok ve bir yerde çalışmıyorsanız kursa katıldığınız gün başına 20 TL ücret de alabiliyorsunuz. Bu kurs sonunda katılımcılara “Girişimcilik Sertifikası” verilmektedir. Girişimcilik Sertifikası kurslarına katılmak için Kosgeb sitesinden bulunduğunuz il ve bölgeye göre hangi tarihlerde nerede eğitim verildiğini öğrenip bu kurslara katılabilirsiniz.

Kosgeb Hibe Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

Sertifikanızı aldıktan sonra yapmak istediğiniz iş ile ilgili bir proje hazırlamanız gerekiyor. Bu projeyi nasıl hazırlayacağınız detaylı olarak girişimcilik kursunda size anlatılmaktadır. Projenizi hazırladığınız zaman bulunduğunuz bölgede hangi kurum projeleri teslim alıyorsa oraya veriyorsunuz. Size bir randevu günü veriliyor ve projenizle ilgili bir sunum yapıyorsunuz. Burada ana amaç sizin bu projeyi iyi bilip bilmediğiniz ve size geri ödemesiz kredi verildiği zaman bu parayı mantıklı bir şekilde kullanıp kullanmayacağınız hakkında bilgi sahibi olmaktır.

Kosgeb Hibe Geri Ödemesiz Kredi Şartları

Hibe kredisi almak için şartlar kısmına geçmeden önce biraz daha detay verelim. Projeniz onaylanırsa size krediyi direk elden vermiyorlar. Siz harcamaları yapıyorsunuz ve faturaları hibe krediyi aldığınız kuruma vererek ödeme talep ediyorsunuz. Ödemeniz onaylandığı zaman belirttiğiniz hesaba ödemeniz geçiyor. 50 bin TL geri ödemesiz hibe kredi direk elden verilmiyor yani. Bu 50 bin TL geri ödemesiz kosgeb kredisi iş kuruluşu ve gerekli ilk giderler için verilmektedir. Bunun yanında 100 bin TL ilk iki yılı geri ödemesiz kredi alma imkanınız da bulunmaktadır. Tüm bunlarla ilgili detaylı bilgileri zaten Girişimcilik kursunda sizlere verecekler.

Geri ödemesiz kredi başvurusu yapmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken konu proje hazırlık aşamasıdır. Bu aşamada her şeyi çok ince detaylarına kadar projenize ekleyin ve öğrenin. Çünkü sunum yaparken karşınızdaki muhataplarınız tüm detayları size soracaklar. Devlet hibe kredisi için nereye başvurulur diye soracak olursanız yaşadığınızı beldedeki İşkur veya Kosgeb bürolarına yapabilirsiniz. Kosgeb hibe verilen sektörler listesi için ise Kosgeb web sitesini ziyaret ederek en güncel sektör bilgilerini alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git