Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Çalışan Olmak Gerekiyor

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Çalışan Olmak Gerekiyor
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 540 kez okundu.

Daha önceki yazılarımızda buna benzer konuları inceledik fakat kredi çekebilmek için kaç aylık çalışan olmak gerekiyor konusuna hiç değinmedik. Çalışansınız ama ne kadar çalışma sonrasında kredi çekebilecek duruma geleceksiniz bugün sizlerle bu meseleyi birlikte inceleyeceğiz. Tam olarak net bir ay vermenin çok doğru bir cevap olacağını düşünmediğim için pek çok farklı durumdan bahsedeceğim ve size uyan durumu en iyi siz bileceğiniz için ona göre bir değerlendirme yapabileceksiniz.

İşe Girdikten Kaç Ay Sonra Kredi Çekebilirim?

1 aylık sigortam var kredi çekebilir miyim derseniz buna evet de diyebiliriz hayır da. Nasıl mı? İşe girmeden önce eğer kredi notunuz ve risk analiz raporunuz çok iyi durumda ise o zaman kredi çekebilirsiniz. Fakat kredi notunuz ve risk analiz rapor durumunuz iyi değil ise o zaman 1 aylık çalışan olarak kredi çekmeniz zor olacaktır. Bu sebeple eğer geçmiş dönem finansal durumu parlak olmayanlara en az 4 en çok da 6 aylık bir sigortalılık sürecini beklemelerini öneriyoruz.

Bu konuda bir diğer önemli etken de bankadan bankaya durumların değişmesi oluyor. 2 aylık sigortalı kredi çekebilir mi sorusuna düzenli olarak kullandığınız bir hesabınız bir bankada mevcutsa, hatta o bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ve sorununuz yoksa evet cevabını verebiliriz. Fakat kredi notunuz yeterli değil ise yani 1000’in altında ise ve o banka ile daha önceden hiç bir çalışmanız yoksa 2 aylık sigortalılık sürecinde başvuru yapmanızı önermiyoruz.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

2 ay sigortalıya kredi veren bankalar sorusunu yanıtladığımıza göre genel bir cevaba girelim artık. Bankalar sizin en az 4 en çok 6 aylık sigortalılık sürecinize olumlu gözle bakmaktadır. Asıl neti ise 6 aydır. Eğer 6 aylık sigortalı iseniz ve kredi siciliniz bozuk değil ise o zaman gelirinizle orantılı şekilde yapacağınız kredi başvuruları büyük ihtimal ile onaylanır.

Kredi onayınız için tek geçerli faktör sigortalılık süreniz değildir. Bunu önceki makalelerimizde anlatmıştık. Birde kredi notu meselesi bulunmaktadır. Her ne kadar kredi çekmek için sigorta süresi 6 ay desek de iyi bir kredi notu ile ilk ayınızda bile kredi başvurunuz onaylanabilir. Sitemizdeki yazıları okuyorsanız ve düzenli bir takipçimiz iseniz fark etmişsinizdir ki kredi veya kredi kartı başvuru onaylarında her yol kredi notuna çıkmaktadır.

Özetle redi notunuz yeterli ise ki biz bu rakama ortalama olan 1300 rakamı diyoruz o zaman her şekilde geliriniz varsa krediniz onaylanıyor. Eğer 1000 civarı ise bir kaç aylık sigortalı olsanız bile onaylanır. Ama eğer kredi notunuz 1000 altında ise o zaman 6 aylık değil 1 yıllık sigortalı olsanız bile kredi başvurunuz red yiyebilir. Bu sebeple kredi skorunuzu yükseltmek için çalışmalar yapmanızı öneriyoruz. Konu ile ilgili sitemizde onlarca makale bulunuyor. Bunları okuyarak notunuzu yükseltebilirsiniz.

Bugünkü yazımızda sizlerle kredi çekmek için kaç aylık sigortalı olmak gerekir konusunu inceledik. Kafanıza takılan yada yazımıza ek yapmak istediğiniz soru ve görüşlerinizi bizlerle lütfen paylaşın. Sizlerin yorumları ile ayakta duruyoruz ve içeriklerimizi bu yorum ve görüşlere göre hazırlıyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git