Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?
27 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 494 kez okundu.

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız size ilk olarak sakin olmanızı ve hatalı işlemler yapmamanızı öneriyoruz. Bu makalemizde sizlere neler yapabileceğiniz ile ilgili çok detaylı bilgiler vereceğiz. Borçlu kişilerin ilk anda panik haliyle yaptıkları işlemler ilerde başlarına bela oldukları için bu uyarıyı önden yapma gereği duyduk. Şimdi gelin ve çok borcum var ne yapmalıyım diye düşüneceğimize çözümlere odaklanalım.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Neler Yapmalıyım?

Önünüzde pek çok seçenek bulunuyor. Bu sebeple rahat olun. Seçeneklerden ilki banka ile durumu paylaşmaktır. Bankaya hiç bir şekilde asgari ödeme tutarını bile ödeyemediğinizi ve ne kadar zaman daha ödeyemeyeceğinizi söyleyin. Böyle bir durumda borç erteleme isteyebilirsiniz. Diyelim 3 ay sonra ödeme yapmaya yeniden başlayabileceksiniz, böyle bir durumda 3 aylık bir öteleme isteyebilirsiniz. Banka bu durumda üstüne faiz koyarak 3 aylık bir öteleme yapabilir. Bu durum sizin kredi puanınıza ve geçmiş dönemdeki ödeme durumunuza bağlıdır.


Bankalara borcum var ödeyemiyorum ne yapmalıyım diyen arkadaşlar için ikinci önerimiz kredi kartı borcu yapılandırma işlemi olacaktır. Banka toplam kredi kartı borcunuzun üstüne istediğiniz vade için faiz koyar ve siz taksitle borcunuzu ödemeye başlarsınız. Bu durumda kredi kartınızı kullanmaya devam edersiniz ama limitiniz borç ödedikçe tekrar açılmaya başlar.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Sizlere son önereceğimiz yol ise ihtiyaç kredisi çekmeniz olacaktır. Eğer çok borcum var nasıl kurtulurum diyenlerdenseniz aslına bakarsanız en makul yol ihtiyaç kredisi çekerek kredi kartı borcu kapatmaktır. Bu sayede hem yüksek kredi kartı faizinden kurtulursunuz hemde içine düşmeniz muhtemel olan daha büyük sıkıntılardan kurtulursunuz. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum taksitlendirme yoluna gitmek istiyorum şeklinde bir düşünceniz varsa ihtiyaç kredisi kullanmalısınız.

Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum icra gelir mi bize konu ile ilgili gelen en sık sorulardandır. Evet arkadaşlar gerekli önlemleri almazsanız böyle bir durumla karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor. Kredi kartı borcu ödenmediği zaman olacakları kısaca anlatalım. İlk olarak üç ay boyunca banka tarafından aranırsınız. Ardından 3 ay dolunca ihtarname çekilir ve borcun tümü istenir. Gene ödenmezse avukata dosyanız verilir. Avukatta belli bir süre arar ve borcu ister. Ardından icraya verir. Bundan sonraki süreçte evinize icra dairesi memuru ile keşfe gelinir. Kaldırılabilecek eşya varsa bunlar kayda geçirilir. Hiç bu durumlara düşmeden borcunuz ile ilgili daha kesin bir çözüm bulmalısınız. Kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz durumda neler olabileceği ile ilgili daha detaylı bilgiyi burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Eğer kredi kartı yapılandırma ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyip daha farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git