Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Not Sorgulamak

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Not Sorgulamak
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 312 kez okundu.

Daha önceki yazılarımızda kredi notu nedir konusuna değinmiştik. İlk olarak o yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. KKB sorgulama nasıl yaparım diyorsanız eskiye nazaran bu işlem artık çok rahat ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu verilerine ulaşmak için Findeks sitesini, internet bankacılığını, herhangi bir banka şubesini hatta cep telefonunuzu bile kullanmanız yeterli olmaktadır. Şimdi gelin bu yollar ve kullanımları hakkında bazı bilgileri paylaşalım.

Kredi Notu Sorgulama Yolları

KKB puanı nasıl öğrenilir sorusuna verebileceğimiz ilk cevap tabi ki Findeks sitesidir. Başka bir kurum yada şahsa ihtiyaç duymadan bilgisayarınızla yada cep telefonunuzla Findeks sitesine kayıt olup buradan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu dışında diğer pek çok finansal raporlarınıza da bu site aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Findeks sitesine kayıt olmak için bankacılık işlemlerinde kullandığınız telefon numaranızla kayıt olmanız gerekmektedir. Kredi notu sorgulama ücretsiz değildir. Sorgulama yapmak için sitedeki hesabınıza para aktarmanız gerekiyor. Kredi kartınızla veya havale ile bu aktarımı yapabilirsiniz. Bunun dışında tabi ki daha farklı kkb notu öğrenme yolu var, şimdi gelin diğerlerini inceleyelim.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Not Sorgulamak


Kredi notum kaç sorusuna verebileceğimiz ikinci cevap ise bankaların internet şubeleridir. Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine girerek krediler bölümündeki kredi notu linkine tıklayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
Bunların dışında kredi notu öğrenme yolları ise banka şubeleri veya mobil hattınızı ile sms gönderecektir. Cep telefonu ile kredi notu sorgulama ile ilgili ayrıntılı bir yazıyı kısa bir süre içerisinde yayınlayacağız. Tüm hatlar için ayrı ayrı kredi puanı öğrenme yolu mevcuttur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git