Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
31 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 662 kez okundu.

Kredi başvurusu, taksitli cep telefonu alımı, araç kiralama ve diğer pek çok finansal işleminiz için artık kredi notunuzun yüksek olması büyük önem arz etmektedir. Tüm bu işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek yüksek bir kredi notuna sahip olmanızı gerektiriyor. Eğer düşük bir kredi puanınız varsa maalesef finansal işlemlerinizi istediğiniz şekilde halletmeniz pek mümkün olmayabilir.

Bu kadar öneme sahip olan kredi notu nasıl yükseltilir. Kredi notu yükseltme diye bir durum var mıdır? Gelin isterseniz bu konuyu bir inceleyelim ve sizlerle bazı bilgileri paylaşalım.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi notu yükseltme taktikleri için sizlere ilk önerimiz imkanınız varsa tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek seferde kapatmanız olacaktır. Bunu yaptığınızda bir anda kredi puanınız tavan yapar. Bankalar için güvenilir müşteri kategorisine bir anda girersiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa üzülmeyin kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz başka şeyler de var.


Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Eğer bir kredi kartınız varsa tüm alışverişlerinizi bu kartla yapın ve son ödeme tarihinden önce borcunuzu kapatın. Bu şekilde düzenli kart kullanımı ve ödemesi yapılması durumunda kredi puanınız yükselecektir.

Eğer bankalarda kullanmadığınız hesaplarınız varsa bunları hemen kapatın. Kullanılmayan hesaplar kredi notunuza olumlu yansımayacaktır. Sadece kullandığınız banka hesaplarınız aktif bir şekilde kalsın ve diğerlerini direk kapatın.

Borcu olan faturanız kalmasın. Mümkünse tüm faturalarınızı aktif olarak kullandığınız bir banka hesabınıza otomatik ödeme talimatı ile bağlayın. Buda kredi notunuzun yükselmesine yarayacaktır.


Findeks kredi notu yükseltme taktiklerinden bir diğeri de kullandığınız banka hesabından düzenli şekilde havale ve eft yapmaya çalışın. Arada bir hesabınıza eft veya havale gelmesi de sizin kredi puanınıza olumlu olarak yansıyacaktır.

Özetle kredi notu yükselme işlemi yapmak istiyorsanız ödemeleriniz düzenli olacak ve bankacılık işlemleriniz düzenli olarak işleyecek. Bu sayede bankalar nezdinde güvenilir ve sağlam müşteri kategorisine girersiniz.

Etiketler:

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Recep dedi ki:

  Benim daha önce hiç bir bankayla maaş harici işim olmadı kredi notum 0 kredi kartı almak istiyorum sıfır olduğu için vermiyorlar ne yapmam gerekir?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba Recep Bey,

   Aşağıdaki yazımızı okuyarak kredi notu edinip yükseltebilirsiniz.

   https://ekredinotum.com/findeks-banka-kredi-notum-sifir-ne-yapmaliyim-348.html

   Saygılar..

 2. Ugur dedi ki:

  Selam Semih abi simdi ben 19’a gireceğim abi kimlikte ama normalde 21 yaşındayım sigortam her şeyim var bir tek kredi kartım yok. Başvurum kredi kartını aldıktan sonra ihtiyaç kredisi çekebilir miyim üç ay sonra puanımı yükselttikten sonra.. Sağ olun şimdiden teşekkür ederim.

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   18 yaşını geçmiş, sigortalı bir çalışan normal düzeyde çok yüksek olmayan kredi başvurularında büyük oranda olumlu sonuç almaktadır. Örneğin maaşınız 2000 TL ise kredi taksidi 1000 TL’yi geçmeyecek şekilde yapacağınız kredi başvurularından yüksek ihtimalle olumlu sonuç alırsınız.

Sayfa başına git