Kredi Notu Sorgulama Ekranı Analizi 2017

Kredi Notu Sorgulama Ekranı Analizi 2017
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 319 kez okundu.

Çok sık bahsettiğimiz Findeks kredi notu sorgulama işlemini yaptığınızda karşınıza gelen ekran neler ifade ediyor. Kredi notu sorgulama ekranı karşımıza geldiği zaman buradan nasıl bir analiz yapabilir veya bu bilgiden nasıl istifade edebiliriz. Gelin bugün bu konuya odaklanalım ve kredi puanımızı öğrendiğimiz sayfa aslında neler anlatıyor onu inceleyelim.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?


Bu konuya daha önceki yazılarımızda pek çok kez değindik fakat burada da kısaca anlatacağım. Daha detaylı bilgi almak isterseniz Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim 2017 yazımızı okumanızı öneriyorum. Kredi puanınızı öğrenmek için ilk tavsiyemiz Findeks sitesi olacak. Bu siteye bankalarda kayıtlı olan cep telefon numaranız ve kimlik numaranızla kayıt olup sorgulama yapabilirsiniz. Findeks sitesinde ücretsiz kredi notu öğrenme gibi bir durum yoktur. KDV dahil 4,72 TL’ye sorgulama yapabilirsiniz. Bir diğer yol ise hangi hattı kullandığınız fark etmeksizin 1122 numaralı hatta kimlik numaranız ve bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazarak mesaj atabilir ve kredi puanınızın cep telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz. Son olarak bankaların internet, mobil veya direk şubelerinden bu bilgiyi öğrenebilirsiniz.Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu sorgulaması yaptığınız zaman sonuç 0 ile 1900 arasında olacaktır. Tahmin edebileceğiniz gibi 0 en kötü, 1900 en iyi sonuçtur. 1300’ü orta rakam olarak düşünürseniz bu rakamın altı düşük not, üstü ise yüksek not olarak değerlendirilmektedir. Bu noktada Findeks kredi notu kaç olmalı şeklinde bir soru soralım. 1300 ve üzeri bir kredi puanına sahipseniz başvuru yapacağınız kredilerin çıkma ihtimali çok yüksektir. Çekmek istediğiniz tutar yükseldikçe kredi notunuzun da o oranda yüksek olması gerekiyor.

Eğer yaptığınız sorgulama sonucu puanınız düşük çıktıysa muhakkak kredi notu yükseltme tekniklerini uygulamaya başlamanız gerekmektedir. Bunlarda kredi taksitlerinizi ve kredi kartı ödemelerinizi gününde yapmak, faturalarınızı bankalar aracılığı ile ödemek, hatta mümkünse otomatik ödeme talimatı vermek, para alış verişlerinizi bankalar aracılığı ile yapmak gibi özetle tüm finansal işlemlerinizi düzenli bir şekilde bankalar aracılığı ile yapmaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git