Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?
17 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 340 kez okundu.

Daha önceki makalelerimizde pek çok kez detaylı olarak anlattığımız için burada kredi notu nedir diye tekrar uzun uzun anlatmayacağım. Sadece kısaca konuya hakim olmayanlar için bahsedip asıl konumuza geçeceğim. Bankalarla olan kredi, kredi kartı, havale, eft, fatura ödemesi gibi finansal işlemlerinizin düzenli ve gecikme olmadan sürmesi durumunda kredi notunuz yükselir. Aksi durumda düşer. Eğer kredi notu nasıl yükseltilir şeklinde bir düşünceniz varsa en basit anlatımı budur olayın.

Şimdi gelin ayrıntılı olarak kredi notu yüksek olanlar en fazla ne kadar kredi çekebilir ona bakalım.

Kredi Puanı Yüksek Olanlar Ne Kadar Kredi Alabilir?

İlk olarak kredi notunun yüksek olmasından kastımız nedir onu anlatalım. Kredi puanı yada diğer ifadesiyle kredi skoru 0’dan başlar ve 1900’e kadar çıkar. Bunun ortalaması 1300 civarıdır. Yüksek kredi notu ise 1700 üzerindeki puanlar için kullanılan bir ifadedir. Eğer bu notu bilmiyorsanız ve kredi notumu nasıl öğrenirim diyorsanız ilk olarak Findeks sitesinden, bankaların internet veya mobil şubelerinden yada sms ile kredi skorunuzu öğrenmelisiniz.


Daha kolay anlayabilmeniz için alt kısma kredi puan tablosu resmi ekliyorum. Bu resime bakarak notunuzun hangi seviyelerde olduğunu görebilirsiniz.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim

Kredi notu yüksek olanlar gelirlerinin genellikle 20 katı büyüklüğünde krediyi sorunsuz şekilde çekebilmektedirler. Burada şöyle bir tutum vardır; bankalar aylık gelirinizin %50 – %70’i arasında bir taksit tutarına göre size kredi verirler. Yani aylık geliriniz 3000 TL ise taksitleriniz ortalama 1500 – 2000 TL’yi geçemez. Veya maaşınızın 20 katının üstüne pek sıcak bakmazlar. Eğer kredi notuna göre kredi hesaplama işlemi yapmak istiyorsanız veriler bunlardır ve hesaplamanızı buna göre yapabilirsiniz. Bununla birlikte devlet memuru iseniz bankalar bu şartı gelirin 30 katına kadar esnetebilmektedir. Özellikle maaş aldığınız bankalardan yüksek tutarlarda kredi başvuruları yapıp onay alabilirsiniz.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?

Birazda normal şartlarda ne şekilde kredi alınabilir ve kredi notu kaç olmalı 2017 verileri bizlere neler gösterecek ona bakalım. 1300 kredi skoru konusunda orta noktadır. Bu rakamın üstünde bir puana sahipseniz bankaların gözünde sorunsuz ve risk teşkil etmeyen bir müşterisinizdir ve makul seviyelerde olan tüm kredi başvurularınız onaylanır. Eğer bu rakamın altında bir nota sahipseniz bankalar size kredi vermek için araştırma yapar ve sizden bazı garantiler isterler. Bunlarda gelir belgesi, kefil veya ipotek şeklinde olabilir. Bu sebeple notunuzu yükseltmeye bakmalısınız eğer düşükse. Sitemizde Findeks kredi notu yükseltme şeklinde bir arama yaparsanız çok detaylı olarak bu meseleyi anlattığımız makalelere ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Kenan Murat Başyurt dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler admin. Gayet açıklayıcı ve yararlı olmuş. Ellerinize sağlık.

Sayfa başına git