Kredi Notum Nasıl Öğrenilir?

Kredi Notum Nasıl Öğrenilir?
21 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 332 kez okundu.

Taksitle cep telefonu almaktan, taşıt kiralamaya ve en önemlisi kredi almaya çalıştığınız zaman karşınıza ilk çıkacak konu kredi notu konusudur. Önceki makalelerimizde kredi notu ve neye yaradığı ile ilgili pek çok paylaşım yaptık. Birazdan bu paylaşımlara hangi adreslerden ulaşacağınızın bilgisini vereceğiz. Bu makalemizin ana konusu kredi notu nasıl öğrenilir üzerine olacaktır. Pek çok alanda önemli bir faktör olarak karşımıza çıkacak olan kredi puanı öğrenme işini nasıl yapacağınızı tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız.

Banka Kredi Notum Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu nasıl öğrenilir diye araştırma yaptığımızda karşımıza pek çok yol çıkıyor fakat bunların içinde üç tanesi bizlerin kullanması kolay olanıdır. Bu yollara geçmeden önce az öncede belirttiğimiz gibi kredi notu hakkında pek bilgi sahibi olmayanlar için önceki bilgi yazılarımıza ulaşım bilgilerini verelim. Aşağıdaki linklere tıkladığınız zaman direk adreslere ulaşabilirsiniz.

  1. Kredi Notu Nedir?: https://ekredinotum.com/kredi-notu-nedir-37.html
  2. Findeks Kredi Notu Sorgulama: https://ekredinotum.com/kredi-notu-sorgulama-133.html

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyorsanız sizler için ilk önereceğimiz yöntem Findeks sitesi üzerinden kredi puanı veya risk analiz raporu almanızdır. Findeks sitesine bankalarda kayıtlı olan cep telefon numaranız ve TC kimlik numaranız ile kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmanızın ardından sistemden kredi notu öğrenme garanti bir şekilde sonuçlanacaktır. Bu siteden kredi notu sorgulama işlemi 4TL+KDV olarak ücretlendirilmektedir.

Diğer Kredi Notu Öğrenme Yolları

Bir diğer kredi notum kaç sorusuna vereceğimiz yanıt ise sms ile kredi notu sorgulama hizmetidir. Bu hizmet tüm GSM operatörlerinde aynı şekilde çalışmaktadır. 9TL bir ücret ödeyerek SMS ile kredi notu öğrenebilirsiniz. Bunun için mesaj bölümüne gelerek 1122 numarasına TC numaranızı ve arkasından bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazmanız ve mesaj göndermeniz yeterlidir.

Merkez bankası kredi notu diye de adlandırılan kredi puanınızı bilmek her zaman için size bankacılık hizmetleri ve pek çok diğer finansal hizmetlerde ön bilgi sağlayacaktır. Bu bilgi ile çekmeyi düşündüğünüz kredinin onaylanıp onaylanmayacağını önceden tahmin edebilirsiniz. Araç kiralamak istediğiniz zaman sonucun problemsiz olup olmayacağı da kredi puanınızla doğru orantılıdır.


Kredi Notum Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notu kaç olmalı diye gelen pek çok mail geliyor. Bu konu ile ilgili önceki yazılarımızda gerekli bilgileri vermiştir. Fakat ortalama olarak 1300 ve üzeri bir not olumludur diyebiliriz. Risk almayı hiç sevmeyen bankalar bu puan ve üzerine genellikle sorunsuz bir şekilde kredi vermektedir. Kredi onayınızın başarılı gerçekleşmesi için çekmek istediğiniz tutarında kredi puanınız ve gelir durumunuzla ilgili olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Peki, kredi notu nasıl yükselir diye soracak olursak aslına bakarsanız çok basit. Bankalarla olan işlemlerinizi gününde veya öncesinde halletmeniz gerekiyor. Borçlarınızı düzenli ödeyin, faturalarınızı bankalar aracılığı ile ödeyin, para transferlerinizi de bankalar kanalıyla yapın yeterli olacaktır.

Mobil Bankacılık İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Sizlere önereceğimiz son kredi notu öğrenme yolu ise bankaların mobil internet şubelerini kullanmanızdır. Çalıştığınız bankanın mobil internet uygulamasını kurun. Ardından hesap bilgilerinizle giriş yapın. Krediler sekmesine geldiğinizde o bölümdeki seçeneklerden birinin kredi notu olduğunu göreceksiniz. Bu bölüme girdiğinizde ilk olarak size bu hizmetin ücretli bir hizmet olduğu uyarısı gelir. Bu şartı kabul ederseniz tek tık ile kredi notu nasıl öğrenilir sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız.

Konu ile ilgili takıldığınız yada sormak istediğiniz bir şeyler olursa lütfen yazının alt kısmındaki yorum bölümünü kullanın. Uzman arkadaşlarımız size en kısa süre içerisinde geri dönüş yapacaktır. Aslında karmaşık olmayan kredi puanı sorgulama işlemini sizlerin detaylı anlayabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bilmeden yapacağınız işlemlerin sizin için olumsuz sonuçlar doğurabileceğinizi bilmelisiniz. Daha detaylı bilgi için Findeks’in hazırlamış olduğu aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git