Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir?

Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir?
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 850 kez okundu.

Gerek bankalarla gerekse de diğer finans kuruluşları aracılığı ile yaptığınız tüm parasal işlemler sonucu bir analiz yapılır ve kredi notunuz oluşur. Bu not sizin yapacağınız finansal tüm işlemlerde önünüze çıkacaktır. Günümüzde kredi notu çekeceğiniz krediden, kredi kart limitlerinize; hatta araç kiralama işlemlerinize varana kadar karşınıza çıkmaktadır. Bu kadar önemli olan kredi notum ne zaman güncellenir? Kredi puanı ne sıklıkla güncellenir? Gelin bugün KKB güncelleme tarihleri hakkında bir inceleme yapalım.

Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Önceki yazılarımızdan da hatırlayacağınız üzere ülkemizde kredi notu Kredi Kayıt Bürosu aracılığı ile Findeks firması tarafından sunulmaktadır. Findeks kendi web sitesi üzerinden kkb notu ne zaman güncellenir sorusuna günlük olarak yanıtı vermektedir. Bazı durumlarda 2 gün içerisinde yazılmaktadır. Fakat uygulamada en geç 1 ay içerisinde yapacağınız işlemle orantılı olarak güncelleme sisteme yansımaktadır.


Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir?

Geçen gün gelen bir mailde kkb puanı kaç ayda yükselir diye sormuştu bir arkadaş. Böyle aylar süren bir güncelleme periyodu yok. Sizin yaptığınız işlemler online olarak merkezi sisteme ulaştığı zaman zaten güncelleme gerçekleşiyor. Yaptığınız kredi ödemeleri, kredi kartı ödemeleri veya fatura tahsilat işlemleri anında sisteme düşmekte ve analiziniz anlık olarak yapılmakta. Sadece Findeks sistemi üzerinde verileştirilmesi 1-2 gün sürmektedir.

KKB Raporları Ne Zaman Güncelleniyor?


Findeks kredi notu ayın kaçında güncellenir konusunu anlattıktan sonra isterseniz bu güncellemede nelerin göz önüne alındığına değinelim. Süreç içerisinde yaptığınız gününde bir kredi taksit ödemesi, günü gelmeden yada tam gününde yapılan bir kredi kartı borç ödemesi sizin kredi puanınıza olumlu yönde yansıyacaktır. Ayrıca artık yapacağınız fatura ödemeleri de kredi notunuzu etkilemektedir.

Sizin kkb güncelleme talebi yapmanıza asla gerek yoktur. Çünkü sistem online ve otomatik çalışmaktadır. Ayrıca bir yerlerle görüşmenize yada yazışmanıza asla ihtiyaç bulunmaz. Bu sebeple kkb ayın kaçında güncellenir gibi düşüncelere kapılmanıza, endişe etmenize sebep olacak bir durum bulunmuyor.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git