Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar
12 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 433 kez okundu.

Ekonomik şartların kötüye gitmesi ile birlikte doğal olarak borç para arayışımız başlıyor. Fakat çoğu zaman borç alacağımızı umduğumuz kişiler o anlarda müsait olamıyor ne hikmetse. Bizlerde bu sebeple ihtiyaçlarımızı karşılamak için bankaların yolunu tutuyoruz ve kredi başvurusu yapıyoruz. Fakat bankalar kredi başvurularını değerlendirirken sizin kredi notunuza bakıyorlar. Eğer kredi notunuz düşükse krediniz onaylanmıyor ve onay almayan krediler sizin kredi notunuzu daha da düşürüyor. Bugünkü yazımızda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2017 yılında hangileri olacak, bunu inceleyeceğiz.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

İsterseniz kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri konusuna geçmeden önce normal şartlarda nasıl kredi alabilirsiniz ona bakalım. Siciliniz bozuksa yada daha önce kredi puanınızı yükseltecek pek bir bankacılık işleminiz yoksa doğal olarak düşük bir nota sahipsinizdir. Böyle bir durumda bankadan kredi alabilmeniz için iki yol bulunmaktadır. İlki kredi notu yüksek ve sağlam bir kefil ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kefilin sabit bir geliri olması ve kredi taksitlerinin tutarını ödeyebilecek durumu olması lazım. Örneğin kredi taksit tutarınız 750 TL ise kefilin en az 1500 TL gelir sahibi olması lazım.

Bir diğer yol ise üzerinize kayıtlı bir taşınmaz mevcutsa bunu ipotek ederek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yapacağınız kredi başvurusu tutarı maksimum ipotek edilen taşınmazın değerinin %75’i kadar olabilir. Bunun üstü yapacağınız başvuru ret olur.


Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Aslına bakarsanız hiç bir banka sicili bozuk olanlara kredi vermez. Fakat kimi zamanlarda bazı bankalar kampanyalar düzenliyorlar. Veya piyasaya yeni girmiş bankalar müşteri edinmek ve ellerindeki parayı eritmek için gelir belgesi istemeden ve kredi notuna bakmadan kredi vermektedir. Bu kapsamda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar dendiği zaman akla ilk gelen banka Fibabanka olmaktadır. Piyasada kendine yer edinmeye başlayan ve müşteri kitlesini genişletmek isteyen banka kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim diyenlere diğer bankalar gibi kötü gözle bakmamakta ve elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.


Şube yoğunluğu fazla olmadığı için Fibabanka kredi başvurusu yapmak isterseniz ilk olarak bankanın internet sitesine girip şubeler kısmından size en yakın yerdeki şubeyi bulmalısınız. Neredeyse tüm şehirlerde şubesi bulunmaktadır ve özellikle büyük şehirlerde çok sayıda şubeye sahiptir. Bunun yanında internet üzerinden de kredi başvurunuzu yapma imkanınız bulunmaktadır.

Tüm bunların yanında maaş yada diğer gelirlerinizin yattığı bankaları kullanırsanız buralarda kredi notunuzun yüksek olmasına bakarlar fakat şartları ve not prosedürünü sizin için biraz daha gevşetebilirler. Bu sebeple eğer kredi çekecek ve kredi notuna bakmayan bir banka arıyorsanız ilk tercih etmeniz gereken yer kendi bankanızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git