Kredi Notuna Göre Kredi Faizi Kampanyası

Kredi Notuna Göre Kredi Faizi Kampanyası
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 475 kez okundu.

Son günlerde reklamlarda sık sık görüyorsunuzdur. Kredi notuna göre faiz oranı ile kredi kampanyalarını. Şu anda en popüler kredi notuna göre kredi veren bankalar listesinde ilk sırayı ING Bank almaktadır. Bugünkü yazımızda sizlerle ING Bank kredi notuna göre faiz kampanyası ve bunun yanında kredi notu hakkındaki bir kaç noktayı inceleyeceğiz.

ING Bank Kredi Notuna Göre Faiz

Ing bank düzenli ödemeler yapan ve kredi skoru yüksek olan müşterilerine veya müşterisi olmayan ama kredi başvurusu yapacak kişilere özel kredi faizi belirleyen bir kredi kampanyası başlattı. Kampanya detaylarına baktığımız zaman 1700 ve üzeri kredi skoruna sahip kişiler 0,79’dan başlayan faiz oranları ile kredi çekebilmektedir. Faiz oranı şu şekilde belirlenmektedir; 0 – 18 ay arası kredi başvuruları 0.79, 18 – 24 ay arası 0.98 ve daha üzerinde 60 aya kadar vadeli olanlar ise 0,99 oranındadır. Eğer bugünlerde kredi çekmek gibi bir niyetiniz varsa kesinlikle değerlendirmenizi önerdiğimiz kampanyaların başında gelmektedir.


Şimdi gelim ING Bank kredi hesaplama 2017 konusuna bakalım ve örneklerle bu kampanyayı değerlendirelim. Değerlendirmeye başlamadan önce şu bilgiyi de tekrar verelim, çekeceğiniz kredinin faiz oranın sizin kredi notunuzun kaç olacağına bağlıdır. 5000 TL tutarında bir krediyi 12 ay vadeli çekmek isterseniz 0,79 faiz oranı uygulanır ve aylık taksit tutarınız 443 TL olur. Toplamda ödeyeceğiniz tutar ise 5412 TL yapar. Rakamın böyle çıkma sebebi ise 99 TL masrafı olmasıdır. Bu rakamın içerisine sigorta primi dahil değildir. Aynı rakamı yani 5000 TL’yi eğer 18 ay vadeli olarak almak isterseniz aylık ödemeniz 303 TL olmaktadır ve faiz oranı ile masraf aynıdır.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Diyelim 36 ay vade ile 10000 TL kredi çekmek istediniz. Bu durumda aylık taksit ödemeniz 343 TL olur ve faiz oranınızda 0,99’dur. Toplamda geri ödeyeceğiniz tutar ise 12467 TL olur ve bu rakama sigorta primleri dahil değildir. Rakamın içerisinde 119 TL kredi masrafı bulunmaktadır. Eğer bu rakamı 60 ay vadeli olarak almak isterseniz faiz oranı yine 0,99 olur ve aylık taksidiniz 234 TL’dir ve bu rakama 119 TL masraf dahildir, sigorta primleri ise yine hariçtir.

Şimdide gelin 15000 TL kredi almak isterseniz durum ne olur ona bakalım. 60 ay vadeli olarak bu rakamı çekmek isterseniz aylık ödemeniz 351 TL olmaktadır. Masraf yine 119 TL olmaktadır ve sigorta primleri hariç toplamda ödeyeceğiniz para ise 21180 TL olacaktır. 30000 TL’yi 60 ay vadeli olarak çekmek isterseniz 119 TL masraf ve 0,99 faiz oranı ile alabilirsiniz. Aylık ödemeniz ise bu rakamda 702 TL’dir. 42241 TL toplam ödemeniz olur ve bu rakamın içerisinde aylık sigorta primleri yoktur. 0.99 kredi hesaplama hakkında vereceğimiz bilgiler şimdilik bunlardan ibarettir.


ING Bankasının kredi notuna göre faiz oranı kampanyasından sadece kredi notu yüksek olanlar değil herkes faydalanabilmektedir. Fakat kredi notunuza göre bir faiz oranı sizleri bekliyor olacak. Başvuru için ING bank kredi başvurusu cepten dahil olmak üzere tüm kanallardan yapılabilmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Tüm yazı boyunca bahsettiğimiz kredi puanınızı başta Findeks sitesi olmak üzere banka şubelerinden, cep telefonunuzdan 1122’ye tc kimlik numaranız ve bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaların mobil veya internet şubelerinden de kredi notunuzu öğrenme imkanınız bulunmaktadır.

Kredi notunuzu öğrendiğiniz zaman yüksek mi yoksa düşük mü diye merak edebilirsiniz. Kredi skoru 0’dan başlar ve 1900’e kadar çıkar. Ortalama olarak 1300 rakamı kredi çekebilmek için yeterli olmaktadır. Çok düşük olmamakla birlikte bu rakamın biraz altı da yeterli olacaktır. Üstü ise başvuru sonucunuzun olumlu olması için fazlasıyla yeter de artar bile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git