www.vfxfilm.com | www.livelyfilm.com | www.filmondes.com | www.filmsilo.com | www.dixifilms.com| www.tusfilm.com | www.filmcak.com| www.flafilm.com | www.nvpfilm.com| www.filmovtia.com | www.henafilm.com| www.mvdpfilm.com | www.sumifilm.com
Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar | ekredinotum.com

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Bu makalemizde kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri konusuna değineceğiz. Fakat ilk olarak iki farklı kavram var ve öncelikli olarak bunları anlatmalı ve doğru bilinen yanlışları incelemeliyiz. Kara liste ve kötü sicil arasındaki farktan bahsediyoruz. İlk olarak bu ikisinin ne anlama geldiğinden bahsedelim. Kara liste bankalara olan kredi yada kredi kartı borcunu ödeyememiş ve icralık duruma düşmüş olanların içinde bulunduğu gruptur. Kötü sicil ise ödemeleri düzensiz olan, gecikmeli olanların içerisinde olduğu gruptur. Yazımızda detaylı olarak kötü sicil sahiplerinin nasıl kredi alabileceklerini anlatacağız fakat güncel olan bir durumu da baştan belirtmek istiyorum. Bu yılın yani 2017 yılının 27 temmuzuna kadar eğer kredi kartı yada kredi borçlarınızı yapılandırır veya kapatırsanız sicil affından faydalanabilir ve Merkez Bankası kara listesinden adınızı sildirebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız varsa bu tarihe kadar değerlendirmenizi öneriyoruz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olana kredi çıkartılır şeklinde reklamlar görüyorsunuzdur. İlk olarak bu konuyu inceleyelim. Sicili bozuk olana kredi verilir tarzı reklamların büyük çoğunluğu modern tefeciler tarafından verilmektedir. Bu şahıs yada kurumlara karşı dikkatli olmalısınız. Bu reklamları veren her kişi yada kurumdan bahsetmiyorum. İçlerinde iyi niyetli ve işini düzgün yapanlar da vardır. Sadece böyle gördüğünüz mesajlara hemen atlamayın ve ilk önce inceleyin ve araştırın.Sicili bozuk olan yada kötü sicil sahibi kişiler bazı bankalardan kredi alabilmektedir. Normal bir kredi alımından farklı ve daha zor yönleri vardır bu durumun. Sıradan bir kredi başvurusunda sizden sadece gelir belgesi, ikametgah gibi belgeler istenirken bu sefer sizden kefil, ipotek yada daha farklı şeyler istenebilir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar en çok sizden kefil isterler. Bu kefilinde sabit gelir sahibi olması tercih sebebidir. Örneğin bir devlet memurunu kefil göstererek rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren BankalarKredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi notuna bakmayan bankalar şeklinde de nitelendirebileceğimiz kurumların listesi aşağıdadır. Bu bankalar diğerlerine göre biraz daha esnek şartlar aramaktadır. Sicili bozuk olana kredi kartı başvurusu yaptıklarında yada kredi başvurusu esnasında bu durumu zaten fark edeceklerdir.

  1. Odeabank
  2. Halkbank
  3. Ziraat Bankası
  4. Akbank
  5. Denizbank
  6. Fibabanka

Bildiğiniz gibi kredi notları 0 ile 1900 arasında değişmektedir. 1300 ve üzeri kredi puanına sahip kişiler kolaylıkla kredi çekebilmektedir. 800 puana kredi veren bankalar ise yukarıda liste halinde verdiğimiz bankalardır. Bu bankalar sizden ipotek yada kefilden ipotek isteyebilirler. Kefilden istenen gayrimenkul belgesinde Fibabanka ipotek koydurmamaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında son tavsiyemiz şu olur; lütfen ilk önce banka şubelerine yada telefon bankacılığı ile bir müşteri temsilcisine bağlanıp durumunuzu izah edin. Onlardan size nasıl yardımcı olabileceklerini öğrenin. Size çok daha sağlıklı bilgiler verecekler. Çünkü kanunlar ve şartlar çok kısa zaman aralıkları ile değişiklik gösteriyor. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri yazımıza son verirken sizlerden merak ettiğiniz veya takıldığınız konuları bizlerle paylaşmanızı önemle rica ediyoruz.1 Cevap Var

  1. Furkan Çakar Nisan 3, 2017

Soru veya yorumunuzu bu bölüme yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir