Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri?
19 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 439 kez okundu.

Öğrencilerin kişisel harcamaları ve giderek artan eğitim masrafları sebebiyle kredi ihtiyacı doğabilmektedir. Alınan burslar ve aileden gelen yardımlar da bazen tüm bu giderleri karşılamaya yetmiyor. Pek çok harcamada olduğu gibi bu durumda da bankalardan kredi çekme fikri akıllara geliyor. Bugünkü yazımızda öğrenciye kredi veren bankalar 2016 yılında hangileri oldu onu inceleyeceğiz.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrencilerin ihtiyaç kredisi alabilmesi için neredeyse tüm yazılarımızda bahsettiğimiz kredi notu ilk karşımıza çıkan faktör oluyor. Tabi öğrencilerin henüz kredi notu oluşmamış olabilir. Bu durumda önceki yazılarımızda kredi notu arttırma ile ilgili olanları ilk olarak okumanızı öneriyoruz. Yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Findeks Banka Kredi Notum Sıfır Ne Yapmalıyım?


Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bu noktada öğrenciye faizsiz kredi şeklinde sorular geldiğini ve maalesef böyle bir durum olmadığını söyleyelim. Devlet bile verdiği kredileri sonradan faiziyle öğrencilerden tahsil ederken bankaların böyle bir şey yapacağını düşünmeyin bile. Şimdi gelin artık kredi notu veya başka faktörleri baz almadan direk öğrencilere ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi veren bankalar konusuna girelim.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ziraat Bankası Öğrenci Eğitim Kredisi

En fazla 36 ay vadeli şekilde çekebilirsiniz. İsterseniz direk kredi olarak veya kredili mevduat hesabı şeklinde alabilirsiniz. Ziraat bankası öğrenci kredisi almak için ya masraflarınızı karşılayan bir aile bireyinizin düzenli gelir belgesini yada kendiniz çalışıyorsanız buradan alacağınız gelir belgesini sunmak zorundasınız. Kişisel yada maddi olarak bir teminat göstermelisiniz. Ayrıca krediyi kaç ay vadeli alacaksanız o kadar sürelik bir hayat sigortası yaptırmanız şartlar arasında yer almaktadır.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında Denizbank’da yer almaktadır. Gerekli evraklar ise ilk olarak ikametgah belgesi, öğrenci belgesi ve gelir belgesidir. Eğer kişisel bir geliriniz yoksa bir aile bireyinizin gelir belgesi ve kefilli ile birlikte Denizbank öğrenci kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca İş Bankası öğrenci kredisi adı altında bir kredi vermektedir. Buda gene aynı şartlarda kredi başvurusu yaptırmaktadır. Diğer bankalara da gittiğiniz zaman sizden öğrenci olduğunuza dair okuldan alınan bir evrak, borcu siz ödeyecekseniz maaş bordrosu, aile bireylerinizden birisi ödeyecekse o kişinin gelir belgesi ile birlikte kefilliği şartı aranmaktadır. Bir sonraki yazımızda öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2016 konusunu inceleyeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git