PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama 2017

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama 2017
1 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 2.145 kez okundu.

Eskiden sadece posta ve telefon hizmetleri denince aklımıza PTT gelirdi. Fakat artık PTT bunların yanında bankacılık hizmetlerinin de neredeyse tümünü vermektedir. Pek çok vatandaşımız PTT Bank hizmetlerini kullanmakta ve banka hesabı yerine PTT hesabı açmaktadır. PTT hesapları ile havale ve eft gibi işlemleri kolayca yapabilmektedir. Alacağınız PTT kart ile bir banka kartı ile yapabileceklerinizi yapabilmektesiniz. Bugün sizlerle çok sık sorulan sorulardan biri olan PTT kart hesap bakiyesi sorgulama işlemi hakkında bilgiler paylaşacağız. Sanılanın aksine sadece emekliler değil artık her kesimden insan PTT bankacılık hizmetlerini kullanmaktadır. Bu sebeple artık PTT sadece emeklilere yada posta göndermek isteyenlere değil tüm vatandaşlara bankacılık hizmeti de vermektedir.

PTT Kart Bakiye Öğrenme

PTT kart bakiyenizi öğrenmek için bir kaç yolunuz bulunmaktadır. Bunların ilki herhangi bir PTT şubesine giderek tc kimlik numaranız veya Ptt kartınız yada PTT hesap numaranız ile gişe memurundan hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca şubelerdeki gişe memurlarından PTT adıma yatan para sorgulama işlemi de yaptırabilirsiniz. PTT gişeleri normal bankalara nazaran çok daha sakin ve hızlı işlem yapmaktadır, alacağınız numara ile çoğu zaman en fazla 10 dakikalık bir bekleyiş sonunda tüm işlemlerinizi halledebilmektesiniz.. Normal bankalarda maalesef sıra beklemek kimi zaman çileye dönüşmektedir. Eğer resmi işlemlerin yoğun olduğu bir döneme denk gelmezseniz PTT kart bakiye öğrenme işleminizi fazla sıra beklemeden veya hiç sıra olmadan dilediğiniz bir PTT şubesinden yapabilirsiniz. Son zamanlarda yaptığı atılım ile birlikte şube sayısını ve kalitesini arttırmış durumda.


PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama 2017

Bunun dışında bir diğer alternatifiniz de Ptt kart müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 1 788’i aramaktır. İlgili menüyü seçerek size ait olan bir kaç bilgiyi vermeniz durumunda güvenlik adımını geçebilir ve PTT hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.Telefon şubesine bağlanarak ayrıca Ptt kart başvurusu ve Ptt havale sorgulama işlemi yapmanızda mümkündür.


Son olarak da size tavsiye edeceğimiz bakiye sorgulama seçeneği ise herhangi bir PTT Bank ATM’sine giderek kartınızı takabilir ve hesap bakiyenizle birlikte diğer tüm kart işlemlerini yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz tüm yöntemler ile PTT hesap bakiyesi sorgulamanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hangisi sizin için daha rahat ise onu tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama 2017 Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. Ahmet Beykentli dedi ki:

  Ptt kart hesabımın bakiyesini tüm şubelerden, PTT atmlerinden ve internet şubelerinden kolayca sorgulayabiliyorum.

 2. Rabia Erzin dedi ki:

  Çok memnunum teşekkür ederim..

 3. Ali Nizamoğlu dedi ki:

  İnternette bakiyeme nasıl bakacağım nasıl öğreneceğim?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   PTT bank internet bankacılığı sistemine web sitesi üzerinden giriş yaparak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

   1. Tayfun dedi ki:

    Web ne alaka internet girişi yok mu?

    1. Semih Buzgan dedi ki:

     Ondan bahsediyorum zaten.

 4. fırat seçkin dedi ki:

  8 hanelik şifremi nasıl ala bilirim?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   PTT şubelerinden, ATM, online şube yada telefon ile alabilirsiniz.

 5. İsimsiz dedi ki:

  Pttkart ön ödemeli bakiyemi telefondan nasıl öğrenebilirim?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Ptt’yi arayarak öğrenebilirsiniz.

Sayfa başına git