PTT Kredileri – Kredi Çekme Başvurusu

PTT Kredileri – Kredi Çekme Başvurusu
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 703 kez okundu.

PTT kredi veriyor mu şeklinde gelen sorulara vereceğimiz cevap aslında PTT direk kendisi kredi vermiyor. Anlaşmalı olduğu bankalarla sizin aranızda aracılık yapıyor. Siz bir PTT şubesine gidersiniz ve kredi almak istediğiniz şartlar ile ilgili bilgi verirsiniz. Onlar sizin şartlarınıza ve durumunuza uygun bir kredi bulur ve buna göre form doldurursunuz. PTT aracılığı ile kredi çekmek istiyorsanız maaşınızın PTT’de bulunması gerekmektedir. Çok nadirde olsa PTT kredilerinde maaş şartı öne sürülmemektedir. Fakat böyle bir durum olması için PTT müşterisi olmanız ve kredi puanınızın yeterli olması gerekmektedir.

PTT Kredi Başvurusu

PTT kredi başvurusu yapmak için az önce de belirttiğimiz gibi ilk ve en önemli şart maaşınızı bu kurumdan çekiyor olmanızdır. Diğer şartlar ise hangi bankanın kredisini PTT’den çekmek istiyorsanız o bankanın isteyeceği şartlardır. Bu şartların en başında kredi notu gelmektedir. Bunun yanında her bankanın kendine göre şartları bulunmaktadır. Şimdi gelin PTT aracılığı ile hangi bankalardan nasıl kredi çekebileceğinize bakalım;


PTT Kredileri – Kredi Çekme Başvurusu

AKTİFBANK N KOLAY EMEKLİ KREDİSİ
PTT aktif bank kredi başvurusu ile kefilsiz bir şekilde 1000 TL’den 40000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. % 1,75 faiz oranıyla 3-48 ay vadeli şekilde alma imkanınız bulunmaktadır. Krediyi almak için binde 5’lik bir tahsis ücreti ödemeniz gerekir. Bunu kredi tutarından düşürtebilirsiniz. Bu krediye başvurabilmeniz için yaşınızın maksimum 80 olması gerekmektedir. Ayrıca vadelerin bitiş tarihi de sizin yaşınızın 83’ü geçmeyeceği şekle göre ayarlanmalıdır.

DENİZBANK HER DERDE DEVA KREDİ
Emekli maaşını PTT’den alanlar için 48 aya kadar vadeli ve en önemlisi tahsis ücreti olmayan bir kredidir. Sadece nüfus cüzdanınız ile bir PTT şubesine giderek minimum 1000 TL maksimum 36000 TL ile kredi çekebilirsiniz. 2000 TL ve altındaki rakamlar için 1,75, üzeri rakamlar için ise % 1,59 faiz oranı ile kredi alabilirsiniz. Son şart ise maksimum 80 yaşında olmanız gerekiyor. Vadelerin sonu da 80 yaş olmalı. Örneğin 79 yaşındaysanız maksimum 12 ay vadeli bir şekilde kredi alabilirsiniz.


INGBANK “KREDİ POSTAM” KREDİ
Bütün PTT müşterilerine hitap etmektedir. Eğer emekliyseniz kredi faiz oranı 1,54, normal müşteri iseniz %1,99’dur. Emekli PTT müşterileri en çok 45000 TL’lik krediyi 48 ay vadeli alabilmektedir. Diğer PTT müşterileri ise 20000 TL’yi 48 ay vadeli alabilirler. Alabileceğiniz minimum kredi tutarı 1000 TL’dir. Kredi alabilmek için maksimum 75 yaşında olmak gerekiyor ve vade bitişi de 75 yaşı geçmemelidir. Çekilecek kredi tutarının Binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

TEB JET KREDİ
Kredi tahsis ücreti olmayan TEB JET KREDİ emekli maaşını PTT’den alanlara hitap etmektedir. % 1,55 faiz oranıyla minimum 3 maksimum 48 ay vadeli bir şekilde 1000 – 20000 TL arası kredi çekebilirsiniz. En çok 70 yaşında olma şartı vardır.

ODEABANK NAKİT HAZIR PTT İŞYERLERİNDE!
En çok 48 ay vade yapabileceğiniz kredinin tahsis ücreti bulunmamaktadır. Emekliler en çok 50000 TL, diğer PTT müşterileri ise 15000 TL çekebilmektedir.

FİBABANKA’DAN TÜM PTT MÜŞTERİLERİNE ÖZEL MASRAFSIZ İHTİYAÇ KREDİSİ!
1000 TL – 30000 TL arası 48 ay vadeli şekilde çekim yapabilirsiniz. Tüm PTT müşterileri yararlanabilir. Kredi tahsis ücreti yoktur. Emekli olmayanların maaşlarını gösteren bir belge sunmaları gerekmektedir. Maksimum 80 yaşında olmanız ve vadelerin süresinin 80 yaşınıza kadar bitmesi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git