Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017
30 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 374 kez okundu.

Önceki yazılarımızda gelir belgesiz kredi nasıl alınır ve hangi bankalar bu şekilde kredi vermektedir   incelemiştik. Bugünde isterseniz sigortam yok nasıl kredi alırım konusuna bakalım. Öncelikle bu durumu ikiye ayıralım. Birinci kısımda çalışan ama sigortası olmayan kişilerin durumunu inceleyelim. Ardından da hiç çalışmayan ve sigortası olmayan kişilerin vaziyetleri ne olur nasıl kredi çekebilirler onu anlatalım.

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Çalışıyorsunuz ama sigortanız yoksa kredi çekebilirsiniz. İki seçeneğiniz var. Birincisi çalıştığınız yerden bir aylığına da olsa sizi sigortalı yapmalarını ve bir maaş bordrosu vermelerini isteyebilirsiniz. Bu şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. İkinci seçeneğiniz ise bankaya gidip müşteri temsilcisi ile görüşerek çalıştığınızı ama resmi bir kaydınız bulunmadığını söylersiniz. Onlar çalıştığınız yeri arayıp durumu teyit ederler. Bu şekilde bir başvuru yapabilirsiniz. Böylece kefilsiz sigortasız kredi nasıl alınır sorununu çözmüş olursunuz.


Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2017

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Hiçbir işte çalışmıyor ve geliriniz yoksa ilk olarak Denizbank sigortasız kredi ve Garanti Bankası sigortasız kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Direk şubeye giderek düşük meblağlarda kredi talebinde bulunup ödemeleri ne şekilde yapacağınızı müşteri temsilcisine izah edebilirsiniz. Çalışmadığınız için herhangi bir gelir belgesi sunamayacağınızı ama ne şekilde ödemeleri yapabileceğinizi net bir şekilde anlatın. Genellikle bu iki banka ve bunların dışında Akbank ssk olmadan kredi çekmek isteyenleri geri çevirmiyor ama titizlikle bir inceleme yapıp o şekilde sizlere kredi veriyor.


Şimdi sigortam yok kredi çekebilir miyim sorusuna verilecek bir diğer yanıta geçelim. Burada iki seçeneğiniz daha bulunuyor. Bunlardan birincisi bir kefil bulmaktır. Eğer memur, işçi, esnaf yada emekli gibi düzenli geliri olan bir yakınınız varsa kendisini kefil gösterebilirsiniz. Bu sayede bankaya ödemelerini garanti bir şekilde alacağını göstermiş olursunuz. Bir diğer yol ise eğer üzerinize kayıtlı tapulu bir taşınmaz (ev, arsa, dükkan) varsa bunu ipotek ederek ederinin maksimum %75’i kadar kredi alabilirsiniz.

Bu konu ile ilgili yazının başında belirttiğimiz, çok daha detaylı bilgiler verdiğimiz gelir belgesi olmayan kişilere kredi veren bankalar yazımızı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git