Türk Telekom Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Türk Telekom Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme
23 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.593 kez okundu.

Mesajla kredi notu öğrenme yolları hakkında daha önce bir kaç yazı yayınlamıştık. Bu seferki yazımızda Türk Telekom sistemi üzerinden yani eski adıyla Avea üzerinden nasıl kredi puanınızı öğrenebileceğinizi anlatacağız. Bildiğiniz gibi kredi notu Kredi Kayıt Bürosu öncülüğünde bir çok büyük bankanın sistemlerindeki bankacılık hizmet kullanımlarınızın sonucu oluşan bir değerdir. Bu değere kredi puanı da denilmektedir. Günümüzde hayatımızın pek çok alanında kullanılan bu puan sistemini bilmek yapılacak bankacılık işlemlerinde önem arz etmektedir.


Pek çok yazımızda bahsettiğimiz gibi tek kredi notu sorgulama işlemi sms ile olmuyor. Bunun dışında Findeks sitesi, bankaların internet ve mobil uygulama şubeleri ile birlikte direk banka şubelerinden de öğrenebilirsiniz. Fakat bunlar zahmetli işler ben direk cep telefonumdan sms ile öğrenmek istiyorum derseniz Türk Telekom yani eski adıyla Avea ile de kredi skorunuzu sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Türk Telekom Kredi Notu Öğrenme

Avea kredi notu sorgulama işlemi için 1122 numarasına TC kimlik numaranızı ve ardından bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazıp atmanız yeterlidir. Bu SMS gönderimi sonrası cep telefonunuza mesaj ile kredi notunuz gönderilecektir. Gelen mesajda not durumunuz rakamsal olarak sizlere sunulmaktadır. Çok daha detaylı sorgulama ve risk analizi raporu için ise direk Findeks sitesi üzerinden sorgulama yapmalısınız. Findeks sitesi üzerinden normal sms ile kredi notu öğrenme ücretinden daha düşük bir rakama bu hizmeti alabilirsiniz.


1122 kredi notu öğrenme hizmeti 9 TL olarak ücretlendirilmektedir. Eğer faturalı bir hat kullanıyorsanız bu para faturanıza yansıyacaktır. Faturasız hat kullanımı durumunda ise ödeme o an hattınızda para varsa oradan kesilecektir. Eğer 9 TL sizin için kredi notu öğrenmek için yüksek bir rakamsa direk Findeks sitesi üzerinden 5 TL’ye yakın bir tutar karşılığında öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiler verdiğimiz pek çok yazı sitemizde mevcuttur. Sitemizin sağ üst kısmında yer alan arama kutucuğuna Findeks yazarak ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git