Ücretsiz EFT Nasıl Yapılır?

Ücretsiz EFT Nasıl Yapılır?
26 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 520 kez okundu.

Bankalar aracılığı ile yapacağımız para transferlerinde hepimiz herhangi bir komisyon yada ücret ödemek istemiyoruz. Bu kimi bankalarda mümkün olduğu gibi kimilerinde ise maalesef mümkün olmuyor. Bazı zamanlar yapacağımız eft miktarından fazla eft ücreti isteniyor ki bu şekilde bir işlem yapmak doğal olarak insanı rahatsız ediyor. Bugün sizlerle hangi bankalardan ücretsiz eft nasıl yapılır konusunu inceleyeceğiz.

Ücretsiz Eft Nedir Nasıl Yapılır?

Ücretsiz eft tekniği nedir ilk olarak o konuya bir bakalım. Normal şartlarda ücretsiz eft diye bir durum bulunmuyor. Fakat kimi bankalar bazı hesap sahiplerine bu imkanı tanıyor. Siz eğer herhangi bir banka şubesine gidip eft işlemi yapmak isterseniz sizden komisyon alınır. Bu kimi bankalarda 5 TL olduğu gibi kimilerinde ise 25 TL’ye kadar çıkmaktadır. Şu anda bilinen şubeden eft ücreti almayan tek banka Kuveyt Türk’tür. Bunun dışında internetten eft işlemlerinde para almayan bankalar bulunmaktadır.


Ücretsiz EFT Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank tarafından müşterilerine sunulan enpara hizmetini kullanıyorsanız herhangi bir eft ücreti ödemezsiniz. Enpara kullanıcıları hiç bir para transfer işlemi için komisyon yada diğer masrafları ödememektedir. İster direk internet şubesinden, ister mobil uygulamadan yada atmden eft yapın ücretsizdir.

İnternetten Eft Nasıl Yapılır?

Bir diğer ücretsiz eft imkanı sağlayan banka da Yapı Kredi Bankasıdır. Eğer Nuvo adı verilen hesabı açtırırsanız bankadan internetten eft yapabilirsiniz. Nuvo hesabınıza girdiğiniz zaman para transferi menüsünden eft seçeneğine geldiğinizde buradan ibana eft işlemi yapabilirsiniz.


Ayrıca TEB’in bir hizmeti olan CEPTETEB uygulamasının kullanıcıları da ücretsiz eft yapabilmektedir. Bahsettiğimiz hesap yada uygulamalarla hiç bir şekilde para ödemeden direk transfer etmek istediğiniz tutarı kesintisiz bir şekilde karşı tarafa gönderebilirsiniz. 2017 Ocak ayı itibariyle ücretsiz eft yaptıran bankalar bunlardır. Yenileri böyle bir hizmet sunmaya başlarsa sayfamızdan bunun duyurusunu yapacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git