Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2017

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2017
23 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 385 kez okundu.

Daha önceden de anlattığımız gibi bankalar aracılığı ile yaptığınız tüm finansal işlemler(kredi ödemeleri, kredi kartı ödemeleri, fatura ödemeleri, kredi başvuruları, kredi kartı başvuruları, hesaplarınız vb.) bir hesaplama sistemi aracılığıyla puanlandırılıyor ve buna kredi notu deniyor. Bugün sizlerle ücretsiz kredi notu öğrenme gibi bir durum var mı, varsa ne şekilde oluyor onu tartışacağız.

İçindekiler

Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum (Ücretsiz)

Şimdi gelin kredi notumu öğrenmek istiyorum sorusunu yanıtlamaya başlayalım. Normalde biliyorsunuz kredi notu Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmakta ve Findeks firması tarafından son kullanıcılara sunulmaktadır. Findeks kredi puanını veya risk analiz raporunu müşterilerine ücret karşılığı veriyor. Normal şartlarda ücretsiz kredi puanı öğrenme gibi bir durum söz konusu bile değil. Fakat bazı durumlarda bunu öğrenme imkanınız olabilir. Nasıl mı?


Öncelikle sizlerden gelen soruları bir yazalım ardından bunların cevabı zaten toplu şekilde aşağıda verilecek.

  1. Kredi notu öğrenme ücretsiz İş Bankası
  2. Kredi notu öğrenme Garanti Bankası
  3. Kredi notu öğrenme Yapı Kredi
  4. Merkez Bankası kredi notu sorgulama
  5. Kredi notu öğrenme Vakıfbank

Herhangi bir bankaya gidip müşteri temsilcisinden kredi başvurusu için numara alın. Başvuru esnasında ön bilgi almak istediğinizi söyleyip kredi notu ve risk analiz raporunuzu isteyin. Kredi başvurusunu buna göre yapacağınızı söyleyip şansınızı deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi başarısız sonuçlanan yani ret olan kredi başvuruları notunuzu düşürmekte. Böyle bir durumla karşılaşmak istemediğinizi belirtip önden bu bilgiye sahip olmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu noktada size gidip Findeks sitesinden öğrenebileceğinizi söyleme ihtimali olduğu gibi direk çıkartıp verme ihtimali de var.

Kredi Notu ve Risk Raporu Ne İşe Yarar?
Bunun dışında normal bir şekilde kredi notumu nasıl öğrenebilirim derseniz onun bir kaç yolu var gelin onlara da bakalım. İlk yol az öncede belirttiğimiz gibi Findeks sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Siteye girip kayıt olmalısınız öncelikle. Kayıt olurken bankalarda kayıtlı olan cep telefon numaranızı kullanacaksınız. Siteye girdiğiniz zaman kredi kartı veya havale ile sisteme bakiye yükleyecek ve artından istediğiniz sorgulama işlemini(kredi notu, risk analiz raporu vs.) yapabileceksiniz. Kredi notunu ve risk analiz raporunu KDV dahil 4,72 TL’ye öğrenebilirsiniz.

Bir başka yol ise bankaların mobil yada internet şubelerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Mobil yada internet sitesine girdiğiniz zaman krediler bölümünde kredi notu kısmı olacak. Buraya bastığınız zaman kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem için banka sizden ücret tahsil edecek. Kimi bankalar direk Findeks site fiyatı uygulasa da bazıları daha yüksek meblağlar karşılığında size hizmet vermektedir. Eğer hesabınızda para varsa ödeme buradan çekilir yoksa hesabın kredi kartı varsa oradan.

Peki kredi notu kaç olmalı başvuruların başarılı sonuçlanması için. Bildiğiniz gibi kredi notu 0 ile 1900 arasında değişmektedir. Normalde 1300 ve üzeri bir kredi puanı kredinizin onaylanması için yeterli olmaktadır. Bu rakamın üstündeyseniz çekeceğiniz tutarda tatmin edici olabilir. Altındaysanız ise kredi ret olabilir. Ret olacağına emin olduğunuz kredi başvurularını asla yapmayın. Bu kredi notunuzu daha da düşürecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git