Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017
20 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 328 kez okundu.

Hızla artan masraflar ve bununla birlikte maalesef aynı hızda artmayan gelirler belli bir süre sonra bizleri borçlanmaya itmektedir. Kişisel borç alacak imkanlar tükendiği zaman da doğal olarak bankalardan kredi alma meselesi başlıyor. Burada banka müşterileri bu borç sanki hiç ödenmeyecekmiş gibi vadeleri olabildiğince uzatma yarışına giriyor. Bugünkü yazımızda ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli olabilmektedir detaylıca inceleyeceğiz.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Bundan 3 yıl önce ihtiyaç kredisi vadeleri 60 aya kadar çıkabilmekteydi. Fakat bu kadar yüksek vade demek o kadar da yüksek faiz demek ve çekilen tutar ile toplamda ödenen tutar arasında ciddi farklar oluşması kredi çekenleri aşırı zorlamaya başlamıştı. Hal böyle olunca BBDK bir düzenleme yayınladı ve kredi vadelerini 36 aya indirdi. Fakat bu durum kullanıcıları hiç memnun etmedi. Yorum bir şekilde kredi vadeleri ne zaman uzayacak şeklinde geri bildirim alan BBDK geçtiğimiz sene sonunda yeni bir düzenleme yayınladı.

Yayınlanan yeni düzenlemeye göre ihtiyaç kredisi vadeleri 48 aya çıkartıldı. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar şeklinde bir arama yapmanız gerek yok çünkü artık tüm bankalar bu şekilde kredi vermeye başladılar. Fakat sitemizde daha önce defalarca uyardığımız gibi yeniden uyarma gereği duyuyorum, vadeler uzadı diye bayram havasına girmeye gerek yok. Çünkü uzun vade demek toplamda ödenecek paranın çok daha fazla olması demek. Bu konuyu eminim göz önünde bulundurarak kredi başvurusu yapıyorsunuzdur. Tabi ki maddi imkansızlıklar ve bu vadeye mecbur kalmak zordur ama gene de elinizden gelen özeni gösterin ve en düşük faizlerle alabileceğiniz krediyi alın.

İlginizi Çekebilir:  EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Sizlerden en çok gelen soruların başında 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir oluyor. Arkadaşlar teknik olarak ve kanuni olarak böyle bir şey mümkün değil. Fakat hem bizim milletimiz hem de bankacılarımız buna da bir çözüm bulmuş gibiler. Çekilen kredinin adını değiştirip konut kredisi yapıyorlar ve size ihtiyaç kredisi şeklinde sunuyorlar. Tabi ki bunun için normal konut kredisi prosedürü neyse o uygulanıyor. Faiz oranları ve kırtasiye işlemleri aynı ev kredisi gibi oluyor. Buna göre de masraflar oluyor tabi ki. Aynı durum 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi için de geçerli. Vadeler sizin alacağınız kredinin adına göre şekilleniyor.

Kredi de Vadeler Uzuyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git