Yıllık Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları

Yıllık Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartları
11 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 606 kez okundu.

Bugün belkide ülkemizde cebinde kredi kartı olmayan kimse yoktur. Hepimizin kredi kartı var hatta kimimizin birden çok var. Bu kredi kartlarının çoğunun yıllık kart aidatı bulunuyor. Yılda bir sefer de olsa kredi kartı ekstrelerimizde yıllık aidat, yada üyelik ücreti gibi adlarla sıkıntı verici rakamlar görüyoruz. Son çıkan yasalara göre artık bankalar müşterilerine aidatlı kredi kartları yanında kart aidatı olmayan kredi kartı alternatifi de sunmak zorunda. Bugünkü yazımızda başta aidatsız kredi kartı olmak üzere aidatsız kredi kartı başvurusu konularını inceleyeceğiz.

Aidatsız Kredi Kartları 2017

Her bankanın artık müşterilerine alternatif olarak aidatı olmayan kredi kartı sunması gerektiğinden bahsettik. Şimdi gelin bankaların bizler için sundukları kart aidatı olmayan kredi kartları 2017 meselesini banka banka inceleyelim.

İş Bankası – Maximum Aidatsız Kart

Maximum Aidatsız Kart ile Maximum üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerinizde MaxiPuan kazanıp kazandığınız MaxiPuanlar ile Maximum üye iş yerlerinden dilediğiniz an bedava alışveriş yapabilir, taksit imkanlarından da faydalanabilirsiniz.


Maximum Aidatsız Kart ile;

 • Yıllık kart ücreti ödemezsiniz.
 • Maximum üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde üye iş yerleri tarafından sunulan MaxiPuan ve taksit ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.
 • Bankamatik Kartı özelliği sayesinde kartınıza bağlı vadesiz hesaplarınıza ulaşabilir ve bireysel bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Tek ödemeli işlemlerinizi dilerseniz uygun ücretlerle taksitlendirebilir ya da ödemelerini erteleyebilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacınızda nakit avans çekip, dilerseniz 12 aya varan taksitlerle geri ödeyebilirsiniz.
 • İsterseniz, yakınlarınız için ek kart başvurusu yaparak onların da Maximum Aidatsız Kart kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Maximum Aidatsız Kart’a Şubelerimiz aracılığıyla ya da AİDATSIZ yazıp boşluk bırakıp TCKN’nizi yazarak 4402’ye SMS ileterek başvurabilirsiniz.

Önemli Hatırlatmalar:

 1. Maximum Aidatsız Kart sahipleri, yıllık kart ücreti ödemeden Maximum dünyasının temel özelliklerinden faydalanmaya devam ederken, aşağıda yer alan ayrıcalıklardan faydalanamayacaklardır.
 2. Maximum Aidatsız Kart’larda bulunmayan aşağıdaki imkanlardan ve daha fazlasından yararlanmak isteyen müşterilerimiz bu özellikleri sunan diğer kredi kartlarımıza başvurabilecektir.

Maximum Aidatsız Kart ile yararlanılamayan ayrıcalıklar:

 • Maximum üye iş yerleri dışında ve yurt dışında Bankamızın verdiği ilave MaxiPuanlar
 • İlave taksit / Taksit erteleme kampanyaları
 • İndirim uygulamaları ve kampanyaları
 • Hediye ürün kampanyaları
 • İlave MaxiPuan kampanyaları
 • Müzekart özelliği
 • İstanbul Atatürk Havalimanı otopark indirimi
 • Ankara Esenboğa Havalimanı otopark ve vale indirimleri
 • Kanyon Vale İndirimi
 • Temassız ödeme özelliği

Yapı Kredi Bankası – World Eko Kart

World Eko ile World Üye İş yeri ağında sunulan standart taksit ve Worldpuan imkanlarından faydalanabilirsiniz.

World Eko kartınıza ücretsiz olarak tanımlanmış temassız özellik sayesinde 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi şifre girmeden, 50 TL ve üzeri işlemlerinizi POS’tan şifre girerek temassız olarak gerçekleştirebilir, alışverişlerinizde hız kazanırsınız.


Ayrıca, World Eko kartınız ile vereceğiniz ödeme talimatları sayesinde ödeme işlemlerinizi hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kazandığınız Worldpuan’larınızla gönlünüzce alışveriş yapabilir, emekliliğinize katkıda bulunabilir veya Worldcep sayesinde ücretsiz Turkcell TL/dakika alabilirsiniz.

Dilerseniz Hızlıcep ile istediğiniz an istediğiniz yerde sadece bir SMS ile Turkcell Hazır Kart TL paketi yükleyebilirsiniz.

Ayrıca World Eko kartınızla taksitli nakit avans kullanabilir, 5-12 ay arası sabit ve uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz.

Ücretsiz olarak çıkartabileceğiniz ek kartlarınız da sizinle birlikte tüm World Eko avantajlarından faydalanabilir.

Detaylı bilgi için 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilirsiniz.

Garanti Bankası – BONUS FLEXI

Bonus Flexi’nizle Bonus Program Ortakları tarafından yapılan taksitlerden faydalanır, alışverişlerinizden bol bol bonus kazanır, kazandığınız bonuslarla Bonus Program Ortakları’nda bedava alışveriş yapabilirsiniz.
Peşin ödemek zorunda kaldığınız, keşke taksitle ödeyebilseydim dediğiniz peşin alışverişlerinizi hemen taksitlendirebiliriz.*
Bu ay yapmak zorunda kaldığınız, keşke bir sonraki ay ödeyebilseydim dediğiniz tüm peşin alışverişlerinizi hemen bir sonraki aya erteleyelim.**
Harcamanıza bağlı olarak yılda 50 TL’ye varan ekstra bonus fırsatından yararlanın ***
Acil nakit mi gerekiyor? Ödemelerinize ara vermeye mi ihtiyacınız oldu? Nakit ihtiyaçlarınız ve ödeme kolaylıkları ile ilgili bir çok farklı ürün alternatifini Bonus Flexi’de bulabilirsiniz;

 • Ücretsiz Taksitli Nakit Avans ile formalitesiz, sabit taksitle ödeyebileceğiniz uygun faiz oranlarıyla nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayın
 • Dilediğiniz bir ekstrenizi Ekstre Atlat ile 1 ay sonra ödeyin
 • Acil paraya mı ihtiyacınız Var? Taksitli Para ile ihtiyaçlarınızı ertelemeyin
 • Hesabınızda para olmasa da Karttan Havale/EFT ile İnternet şubesinden ve Paramatik’lerden havale ve EFT yapabilirsiniz.
 • Bonus Flexi’nizle tüm Paramatik’lerden vadesiz hesaplarınıza ulaşabilir, Paracard’ınızla yaptığınız para çekme, para yatırma gibi işlemleri Bonus Flexi’nizle de rahatlıkla yapabilirsiniz.

*50 TL ve üzeri peşin alışverişleriniz için aylık %1,84 faiz oranı ile 3,5,6 8 aya kadar taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. (KKDF ve BSMV hariçtir.) Ayrıca, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim sektörlerinde diğer taksit seçeneklerine ek olarak 11 taksit seçeneğinden de yararlanılmaktadır.Bunun için işlem anında size sms geldiyse sms ile hemen başvurabilir, ya da işlemleriniz henüz ekstrelenmeden 444 0 333 Alo Garanti veya Garanti Şubelerinden başvurabilirsiniz. İşlem Taksitlendir’e İnternet Şubesi’nden başvurmak üstelik çok kolay! İnternet şubesinde, kredi kartları adımının altından işlemleriniz ekstrelendirilmeden İşlem Taksitlendir’e başvurabilirsiniz.

**50 TL ve üzeri peşin İşlemler için aylık %1,84 faiz oranı ile 1, 2, 3 aylık erteleme talebinde bulunabilirsiniz. (KKDF ve BSMV hariçtir.) Bunun için işlemleriniz henüz ekstrelenmeden 444 0 333 Alo Garanti veya Garanti Şubelerinden başvurabilirsiniz. İşlem Ertele’ye İnternet Şubesi’nden başvurmak üstelik çok kolay! İnternet şubesinde, kredi kartları adımının altından işlemleriniz ekstrelendirilmeden İşlem Ertele’ye başvurabilirsiniz.İşlem taksitlendir özelliğinden yararlanılması halinde ilgili harcamalara ait ödemeler kesilecek ikinci ekstrede başlayacaktır.

*** Garanti POS’larından gerçekleştireceğiniz yıllık alışveriş tutarınız toplam 5.000 TL ve üzerine ulaştığında,Garanti POS’larından gerçekleştirdiğiniz yıllık harcama tutarınızın %0,2’si oranında hediye bonus kazanırsınız. Bu kapsamda bir müşteri bir yıl içerisinde en fazla 50 TL bonus kazanma hakkına sahiptir.

Elektronik sektörlerinde en fazla 3 taksite kadar yararlanılabilir.

Akbank – Axess Free

 • Yıllık kart üyelik aidatı ödemeyin.
 • Axess üye iş yerlerinin kazandırdığı chip-para ve taksit gibi temel Axess özelliklerinden ücretsiz faydalanın.
 • Free Bütçem servisi ile harcamalarınızı kolayca takip edin.
 • Ekstra kampanyalardan (artı taksit, erteleme,chip-para kampanyaları gibi) istediğinize katılın, istemediğinize katılmayın.
 • Nakit Çözümler, Alışveriş Tarifeleri, Talimatlar, Ek Kart, Sigorta gibi ilave birçok hizmetten istediğiniz zaman yararlanın.

ING Pegasus Plus Kart

ING Bank tarafından müşterilerine sunulan kartın yıllık aidatı bulunmamaktadır. Yaptığınız harcamalarda %1 puan kazanırsınız. Bunun yanında Pegasusla olan uçuşlarınızda %2 uçuş puanı kazanırsınız.

Odeabank – Bank’O Card

Bank’O Card, yurt içi ve yurt dışında peşin alışverişlerde kullanılan, internette güvenli alışveriş imkanı sağlayan “nakit avans” ve “taksitli avans” ürünleri ile nakit ihtiyaçlarınıza caz​ip oranlarla cevap veren, sürpriz kampanyalar sunan ve yıllık kart ücreti olmayan ayrıcalıklı bir kredi kartıdır.

 • Bank’O Card için yıllık üyelik ücreti ödemezsiniz.
 • Cazip oranlarla nakit avans ve taksitli avans çözümlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Bank’O ile Ertele özelliği ile yapmış olduğu​nuz alışverişleri erteleyebilirsiniz.
 • Bank’O Card ek kart ile sevdiklerinizi de bu dünyaya davet edebilirsiniz.

HSBC – HSBC Concept Kart

HSBC Concept ile yıllık kart aidatı ödemeden kartınızın mevcut taksitlendirme ve Advantage NakitPuan kazanımı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Dönemlik Advantage NakitPuan kampanyalarından faydalanmak isterseniz, seçtiğiniz kampanya için belirlenmiş ücreti ödersiniz.

HSBC Concept ile bir yıl boyunca faydalanmayı tercih ettiğiniz kampanya ve hizmetlere ödediğiniz toplam ücreti ekstrenizden takip edebileceksiniz. Bu ücret toplamına göre HSBC Concept kartın size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca MasterCard/Visa amblemli mağazada geçerlidir. Yurtiçinde çeşitli sektörlerdeki yüz bine yakın HSBC Advantage üye kuruluşunda alışverişlerinizin ödemelerini ister tek seferde ister taksitlendirerek yapabilirsiniz.

Yukarıda bankaların aidatsız ve ücretsiz kredi kartları ile ilgili verdiğimiz bilgiler direk resmi web sitelerinden alınan bilgilerdir. Daha detaylı bilgiler için bankaların telefon şubelerini yada direk kendilerini ziyaret edebilir ve danışabilirsiniz.

Bankalar Aidatı Olmayan Kredi Kartı Çıkaracak

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git